Фірма Кличка-молодшого не оскаржувала розірвання оренди землі на Подолі поруч з екс-депутаткою Калетник (фото)
12.03.2020   //   424 Переглядів

У жовтні 2019 року суд розірвав договір оренди ділянки і зобов’язав ТОВ «Віт-плюс» повернути Київраді земельну ділянку по вул. Боричів тік, 29 у Подільському районі Києва. Жодних даних про оскарження цього рішення у державному судовому реєстрі немає.

У 2008 році Київрада уклала з ТОВ «Віт-Плюс» договір оренди ділянки площею 0,11 га по вул. Боричів тік, 29 на 15 років для будівництва експлуатації та обслуговування готельного комплексу з паркінгом та об’єктами соціально-культурного і побутово-офісного призначення.

У липні 2018 року заступник керівника Київської місцевої прокуратури № 7 звернувся до суду з вимогою розірвати договір і повернути ділянку, посилаючись на порушенням умови договору, а саме: незабудову ділянки протягом 3 років з дня реєстрації угоди, тобто до 2011 року.

ТОВ «Віт-Плюс» проти розірвання договору заперечувало, посилаючись на пропуск прокуратурою позовної давності.

Суд позов прокуратури 23 жовтня 2019 року задовольнив повністю: розірвав договір оренди з «Віт-Плюс», зобов’язав фірму повернути ділянку і визнав припиненим її право на користування цією землею.

Суд встановив, що ТОВ «Віт-Плюс» протягом 10 років користування ділянкою не приступило до виконання обов’язку, передбаченого п. 8.4 договору щодо забудови. При цьому фірма не надала суду доказу початку будівельних робіт або доводів неможливості виконувати умови договору щодо забудови. Також у матеріалах справи відсутні будь-які докази звернення Київради до «Віт-Плюс» з пропозицією продовжити строки здійснення забудови цієї ділянки.

Як вбачається з акту обстеження ділянки від 20.06.2018, складеного посадовою особою Департаменту земельних ресурсів КМДА, вона вільна від забудови, будівельні роботи не розпочато, ділянка не охороняється, є занедбаною, на ній проросли чагарники, а паркан, яким вона часткового огороджена, місцями поламаний та має різного характеру написи.

Власником ТОВ «Віт-Плюс» є кіпрська компанія «Трейдмол Холдінгс ЛТД», кінцевим власником якої є Володимир Кличко. Керівником фірми є Анжела Погасій.

За даними Публічної кадастрової карти, поруч із ділянкою, яку «Віт-Плюс» суд зобов’язав повернути, сімома ділянками загальною площею 0,41 га на праві власності користується  ТОВ «Еф Ай Ем Елітстрой». Зокрема, 0,12 га на вул. Боричів тік, 27 і 23/3, 0,19 га – у провулку Академіка Зелінського, 7, 10, 12, а також 0,09 га – у провулку Покровський, 5 і 7.

Власниками «Еф Ай Ем Елітстрой» є ТОВ ВКФ «Укрсельхозпром» Вадима Єрмолаєва і компанія Dannmar Skandinavia APS (Данія) Оксани Калетник, колишньої народної депутатки від Компартії (2012-2014), двоюрідної сестри екс-голови Державної митної служби (2010-2012), колишнього першого віце-спікера (2012-2014) Ігоря Калєтніка. Керівником і підписантом ТОВ «Еф Ай Ем Елітстрой» є батько Оксани Калетник – Микола Калетник.

Восени 2014 року Служба безпеки України відкривала кримінальне провадження стосовно Оксани Калетник за сепаратизм. У тому ж році вона виїхала з України, однак згодом повернулась.

Як відомо, влітку 2019 року заступник генпрокурора Сергій Кізь закрив т. зв. справу «диктаторських законів 16 січня» стосовно колишнього віце-спікера Ігоря Калєтніка. Зауважимо, що стосовно Ігоря Калєтніка також було кримінальне провадження про його незаконне збагачення, однак жодних даних про цю справу немає.