Мінінфра досі не уклало угоду зі «SkyUp» на вже проведену евакуацію українців з коронавірусного Уханя за 4,5 мільйони (додано)
11.03.2020   //   466 Переглядів

(додано повідомлення про укладення угоди, яку було оприлюднено після публікації “Наших грошей”)

Міністерство інфраструктури України 20 лютого оголосило і досі не завершило переговорну процедуру щодо закупівлі в ТОВ «Авіакомпанія Скайап» послуг із евакуації українців із зони поширення коронавірусу в Китаї за 4,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Закупівлю оголосили за переговорною процедурою через відсутність конкуренції, у тому числі з технічних причин. При цьому в обґрунтуванні Мінінфраструктури послалось на протокол наради щодо евакуації громадян України, яка відбулась 3 лютого, а також на листи авіаперевізників щодо відсутності технічних можливостей для здійснення рейсу.

Від виконання рейсу відмовились «МАУ» і «Роза вітрів» з орбіти Ігоря Коломойського та «Азур Ейр Україна», яка належить турецькій фірмі «Ze Seyahat Acentaliği Ve Turizm Işletmecilik Yatirim Limited Şirketi» та відома як дочірня фірма російської «Azur Air».

«SkyUp» 20 лютого евакуювала громадян України із зони поширення коронавірусу 2019-nCoV літаком за маршрутом Ухань (Китай) – Київ (Україна). Раніше перший заступник міністра інфраструктури Дмитро Абрамович казав, що це коштуватиме до 4,50 млн грн.

Через день, 21 лютого відомство повідомило про намір укласти договір зі «SkyUp», а потім тендер завис із невизначеним статусом без осточного укладання договору між міністерством і перевізником.

На порталі публічних коштів «Є-Дата» теж немає даних про оплату за цим договором.

Засновниками лоукостера «SkyUp» є фірма «Global Travel Holding Ltd» (Британія) Юрія та Олександра Альб і ТОВ «ACS-Україна» тієї ж британської фірми, Тетяни та Юрія Альб.

Додано:

Мінінфраструктури 11 березня уклало угоду зі «SkyUp». Сума у 4,50 млн грн. включає:

  • 1,46 млн грн. за використання літака протягом доби (лізинг літака, техобслуговування і резерви, зарплата і добові екіпажу, страхування літака, пасажирів та екіпажу тощо);
  • 995 тис грн. за витрату 51 т палива при виконанні рейсу (19 506 грн./т);
  • 283 тис грн. за аеронавігацію за маршрутом та в аеропортах посадки;
  • 706 тис грн. за аеропортове обслуговування літака та пасажирів (реєстрація, хендлінг, збір на зліт-посадку, заправка водою, електропостачання і супровід літака тощо);
  • 1,05 млн грн. за простій літака після виконання рейсу протягом двох діб для санепідеміологічної обробки та непрацездатність екіпажу протягом 14 днів.