Вавриш та Ісаєнко незаконно забудують житлом 13 гектарів берегової лінії Подолу
05.03.2020   //   3745 Переглядів

Департамент містобудування та архітектури КМДА 22 січня видав містобудівні умови та обмеження на забудову майже 13 га на вул. Набережно-Хрещатицька у Подільському районі Києва. Документ підписав заступник директора Департаменту Юрій Тацій. Про це свідчать дані офіційного сайту Департаменту.

Виданими містобудівними умовами та обмеженнями передбачається реконструкція існуючих будівель під «багатофункціональний комплекс».

Будівництво заплановане на трьох ділянках площею 12,23 га, 0,21 га та 0,49 га. Перші дві перебувають на праві постійного користування у ПАТ «Київський річковий порт», а третя – в оренді у ПАТ «Торгрічтранс». Усі ці ділянки відповідно до Генплану є територією громадської забудови. Відтак, будівництво житла на них заборонене.

Наголосимо, що у Києві є поширеною схема видачі МУО для проектування «багатофункціональних комплексів» на території громадської забудови, де по факту, всупереч закону, будується житло.

Гранична висота об’єкту на вул. Набережно-Хрещатицька у МУО вказана на рівні не вище 27 м. Разом з тим, остаточну висоту буде визначено проектною документацією.

Ділянки, де заплановане будівництво, знаходяться в межах історичного центру Києва, відтак відповідні погодження та дозволи на забудову мають надати органи охорони культурної спадщини.

Відзначимо, що девелоперська компанія екс-чиновника КМДА Андрія Вавриша Saga Development рекламує цей «багатофункціональний комплекс» як ЖК «Новий Поділ», де окрім квартир також планується будівництво офісів та культурного центру.

Партнером Saga Development у цьому проекті є компанія Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка.

Інвестором будівництва є ТОВ «Ріверсайд Девелопмент Лтд», керівником якого є Андрій Вавриш. Як відомо, ця фірма разом з ПАТ «Київський річковий порт», представником якого раніше був Вавриш, беруть участь у забудові Рибальського півострова неподалік.

У липні 2015 року, незадовго до своєї відставки з Департаменту містобудування та архітектури КМДА, Андрій Вавриш уклав із пов’язаними компаніями «Терра Проджект» та «Міжрегіональний центр технічної інвентаризації» договір про розробку Детального плану території в межах вулиць Костянтинівська, Вікентія Хвойки, Кирилівська, Тульчинська, Аляб’єва, залізнична колія, Новий Гаванський міст, Набережно-Лугова у Подільському районі Києва. Таким чином, з ініціативи Вавриша КМДА замовило розробку ДПТ території, куди входять вказані 13 га, які планують забудувати житлом всупереч Генплану. Нагадаємо, що численні забудови, які суперечать Генплану Києва, легалізуються саме завдяки затвердженню детальних планів територій.

Основними власниками ПАТ «Торгрічтранс» є Світлана Смолій (16%), компанія з Ліхтенштейну Villon Aktiengesellschaft (15%), а також ТОВ «Інком-Інвест» (59%), основними кінцевим власником якого є український ІТ-бізнесмен Олександр Кардаков.

У 2016 році журналісти «Схем» встановили, що власниками ПАТ «Київський річковий порт» стали екс-голова Держкомпідприємництва України Михайло Бродський і нинішній нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич. Формально власниками «Київського річкового порту» значаться ТОВ «Денді-Інвест» (25%), ТОВ «Сант Гален Холдінг» (25%), ТОВ «Сучасне партнерство» (22,5%) та кіпрські компанія Climardon Holding Ltd (15%) і Foloux Consulting (6,5%). Засновниками «Денді-Інвесту» є сини Михайла Бродського Юрій та Ростислав, а також дружина – Світлана Бродська. Засновником і керівником «Сант Гален Холдінг» значиться Ірина Коваленко з Харкова, а «Сучасного партнерства» – Вячеслав Русанов з Дніпра.