Суд зніс рішення тендерного комітету АРМА про обрання управителя для ТЕЦ Дубневичів
02.03.2020   //   472 Переглядів

Шостий апеляційний адміністративний суд повернув 20 лютого 2020 року апеляційну скаргу Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) на ухвалу Окружного адмінсуду Києва від 19 грудня 2019 року. Як сказали судді апеляційної інстанції, скаргу від АРМА подавав спеціаліст, який не підтвердив своїх повноважень на подання цієї скарги.

Водночас, Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними дії АРМА щодо обрання управителем для майна ТОВ “НВП “Енергія-Новояворівськ” фірми ПП “Гарант енерго м”. Також суд скасував рішення тендерного комітету АРМА про визнання ПП “Гарант енерго м” управителем арештованими активами. Позов подало ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Енергія-Новояворівськ”, бенефіціарами якого наразі є Юрій та Павло Дубневичі.

Суд встановив, що ПП “Гарант енерго М” не відповідало кваліфікаційним критеріям, встановленим АРМА для участі в конкурсі, і у Агентства були відсутні правові підстави для визнання ПП переможцем конкурсу. Зокрема, відповідно до ліцензійного реєстру НКРЕКП станом на 31.08.2018 р. ПП “Гарант енерго м” не мало жодної ліцензії. Також, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців основним видом економічної діяльності ПП є електромонтажні роботи, ще компанія займається іншими будівельно-монтажними роботами,  неспеціалізованою оптовою торгівлею, іншою діяльністю у сфері електрозв`язку, діяльністю у сфері інжинірингу, геології та геодезії та надання послуг технічного консультування в цих сферах, що є сумнівним підтвердженням кваліфікації. Про статус переможця та спроможність його здійснювати управління арештованими активами свідчить, за версією суддів, той факт, що місцем реєстрації цією юридичної особи є адреса, за якою зареєстровано ще 68 компаній та підприємств. Розмір статутного капіталу компанії становить 230 тис. грн., а посадові особи ПП  притягувались до адміністративної відповідальності.

Суд зауважив, що передане в управління майно є майновим комплексом, що забезпечує виробництво та постачання теплової та електричної енергій, і його експлуатація потребує відповідної кваліфікації. Залучення до управління такого майнового комплексу людей без належної освіти, кваліфікації, знань, навичок, допусків та ліцензій може призвести до пошкодження критичної інфраструктури підприємства, її руйнування або порушення, може істотно негативно вплинути на безпеку України і добробут населення цілого регіону. Обрання управителя на тендері не обов`язково мало завершитися обранням переможця. Тендер могли відмінити, у випадку, якщо жоден з допущених учасників не відповідає кваліфікаційним вимогам. А конкурс з обрання управителя для ТЕЦ Дубневичів був саме цим випадком.

Як раніше повідомляли “Наші гроші”, ТЕЦ у містах Новий Розділ та Новояворівськ на Львівщині арештовані 2018 року і за клопотанням НАБУ-САП передані в АРМА в рамках провадження щодо розкрадання газу на 1,4 млрд грн компаніями братів Ярослава та Богдана Дубневичів. ТЕЦ мали трьох управителів, двох із них –  ПП “Гарант енерго М” та ТОВ “Альтернатива-Т-ХХІ” змінювали зі скандалом. Наразі обома ТЕЦ управляє структура НАК “Нафтогаз” –  ТОВ “Нафтогаз Тепло”.