Менеджер Орлова узяв 35 мільйонів на вуглезбагачення за ціною майже як у Кропачова
26.02.2020   //   267 Переглядів

ДП «Торецьквугілля» 21 лютого за результатами тендеру замовило ТОВ «Промислова компанія «Збагачувач» послуги зі збагачення вугілля на 35,34 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають переробити 250 тис т вугілля марки Ж (0-200) максимальною зольністю 41-44% до марки 0-100 максимальною зольністю 9% за ціною 141 грн. за тонну.

У червні 2018 року «Торецьквугілля» замовляло ПрАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Мирноградська» такі послуги на 3% дорожче – по 145 грн. за тонну.

Ціна нинішньої угоди на 3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 36,25 млн грн.

Фірму «Збагачувач» нині зареєстровано в Києві на директора Анатолія Подопригору із Бучі. Однак раніше вона належала Олександру Зарицькому, який свого часу керував ТОВ «Центренергобуд» – сімейною структурою екс-нардепа від Партії регіонів Андрія Орлова.

Подопригора керував ТОВ «Донецьквуглезабезпечення» з окупованого Донецька, чию угоду за 2015 рік із ДП «Лисичанськвугілля» про переробку розірвала прокуратура в суді.

Із жовтня 2019 року «Збагачувач» отримав всі підряди державних шахтоуправлінь щодо вуглезбагачення, крім ДП «Селидіввугілля» і ДП «Львіввугілля», на суму 148,72 млн грн.

Нині єдиним конкурентом був попередній підрядник – фабрика «Мирноградська», яка належить ТОВ «Укрдонінвест» Юлії Кропачової та екс-депутата Донецької облради Віталія Кропачова. Його називали представником у вугільній галузі колишнього першого заступника голови фракції БПП та бізнес-партнера Петра Порошенка – Ігоря Кононенка.

У липні 2019 року стало відомо про усунення від контролю за вугільною галуззю бізнесмена Віталія Кропачева, який за часів Порошенка вважався «смотрящим» від імені Ігоря Кононенка. За даними «Економічної правди», з ініціативи Ігоря Коломойського новим неофіційним куратором вуглепрому нібито став бізнесмен Віталій Бєляков. Після того у державних шахтоуправлінь було змінено керівництво.