Поліція зірвала комунальникам розіграш закупівлі сміттєвоза за мільйон між подружжям
24.02.2020   //   577 Переглядів

Поліція розслідує можливе зловживання владою або службовим становищем посадовцями КП «Комунальний сервіс» (Херсонська область) при проведенні тендеру з закупівлі сміттєвоза очікуваною вартістю 1,10 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Новокаховський міський суд Херсонської області

В грудні КП «Комунальний сервіс» Таврійської міської ради Херсонської області оголосило тендер про закупівлю сміттєвоза КО-426. На тендер свої пропозиції подало дві фірми – ТОВ «Турбівський машинобудівний завод» та «Турбівмашбуд».

Поліція встановила що обидві фірми пов’язані. Крім того, що вони зареєстровані за однією адресою, засновники їх є подружжям.

2 січня відбувся аукціон, під час якого фірми не торгувалися. Переможцем 6 січня було визначено «Турбівмашбуд», пропозиція якого була на 4 тис грн. дешевше очікуваної вартості.

Після цього, 15 січня 2020 року поліція відкрила кримінальне провадження №42020231070000009 за ч.1 ст.364 КК України. В ухвалі поліція вказала, що пов’язаність учасників порушила ст. 17 Закону «Про публічні закупівлі», а факт родинних зв’язків власників фірм був відомий тендерному комітету.

А вже 27 січня  КП «Комунальний сервіс» оголосило про відміну торгів через відхилення всіх пропозицій та скасування рішення про обрання переможця. Серед причин було вказано, що замовник встановив порушення учасниками ст. 17 закону «Про публічні закупівлі», а переможець відмовився від підписання договору.

Засновниками ТОВ «Турбівський машинобудівний завод» Степан Сокілецький та В’ячеслав Співак, обоє зареєстровані в Вінниці. За однією адресою з Сокілецьким прописана єдиний засновник ТОВ «Турбівмашбуд» Оксана Сокілецька.

Обидві фірми прописані за однією адресою в смт Турбів Вінницької області.

З системи «Прозорро» відомо, що 31-річна Оксана Сокілецька зареєстрована також як ФОП і має одну угоду з Броцлавською селищною радою Вінницької області сміттєвоза трохи іншої марки (КО 431-05) за 803 тис грн. на постачання . Угода була укладена в грудні 2019 року, на торгах її єдиним конкурентом було «Турбівський машинобудівний завод» чоловіка. За даними «Прозорро», ця фірма з 2016 року отримала замовлень на 4,43 млн грн. «Турбівмашбуд» має лише одне замовлення на 196 тис грн.

КП  «Комунальний сервіс» Таврійської міської ради очолює Галина Волянюк.