Після приходу нового голови району десятки мільйонів на ремонт доріг отримує одна родина та їх партнери
24.02.2020   //   512 Переглядів

У 2017-2020 рр. на поточний і капітальний ремонти доріг і внутрішньоквартальних проїздів Центрального району Миколаєва було виділено 94,4 млн грн., 76,2 млн грн. з яких підрядники отримали без конкурсів. Більша частина коштів дісталася підприємцям Симонян. Про це пише Ярослав Чепурний з Миколаївського центру журналістських розслідувань.

За інформацією Clarity Project, за останні три роки адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради провела по ремонту доріг усього 8 конкурсних закупівель.

Центр з’ясував, що миколаївські комерційні та комунальні підприємства, які роками ремонтували дороги в Центральному районі, останнім часом замовлень тут практично не мають.

На їх місце прийшли підприємці Симонян і пов’язані з ними бізнесмени. Йдеться про чотирьох осіб з прізвищем Симонян, які освоюють бюджет Центрального району: Алік Симонян, Сергій Симонян, Аліна Симонян і Артавазд Симонян. Перші троє є фізичними особами-підприємцями (ФОП). Артавазд Симонян – засновник і директор ПП «Шляхрембуд №17». Він же – батько Сергія та Аліни Симонян.

З 94,4 млн грн., виділених на ремонти доріг і проїздів в Центральному районі, Симонян отримали 97 підрядів на 53,7 млн грн. Причому відбувалося це майже завжди за допомогою адміністрації, яка активно «підігравала» сім’ї підприємців, відхиляючи більш вигідні пропозиції їх суперників.

З родиною Симонян пов’язані ще двоє підприємців: ФОП Михайло Антонян з Чернігівської області та ФОП Аліна Литвиненко з Києва. Перший освоїв на ремонтах миколаївських доріг майже 7 млн ​​грн., друга – 15 млн. Причому з трьох підрядів, які виконав Антонян, в двох його єдиним конкурентом була Аліна Литвиненко. Так, в червні 2018 р. обидва підприємця взяли участь в тендерах на капремонт дорожнього покриття вул. Рекордна і Західна за 2,5 і 3 млн грн. відповідно. Вивчивши документи обох ФОП, подані на конкурсні торги, Центр виявив, що створені вони були на одному комп’ютері.

Більше того, виявилося, що той же комп’ютер використовувався не тільки для друку документів Антоняна і Литвиненко, а й Сергія Симоняна, і фірми «Шляхрембуд №17», що належить Артавазду Симоняну. Крім того, Литвиненко кілька разів брала участь в конкурсах разом з Сергієм Симоняном.

Якщо підсумувати всі кошти, які отримали Симонян з Антоняном і Литвиненко, то виходить 72,7 млн ​​грн. При цьому всього на дорожні ремонти в Центральному районі виділили 94,4 млн грн.

Побувавши на кількох дорогах, які ремонтували підприємці Симонян, журналісти з’ясували, що ремонтні роботи виконані неякісно.

Журналісти також звернули увагу, що поява в районі цих підприємців збігається з приходом на посаду глави адміністрації району Олександра Берези. Ні до, ні після цього вони ніде (за винятком Антоняна і «Шляхрембуд №17») не працювали з держзамовленнями.

У Центрі також зазначили, що у 2017 р. поліція відкрила справу за фактом розтрати бюджетних коштів посадовцями адміністрації Інгульського району під час проведення ремонтів доріг. Роботи тоді виконувало ПП «Шляхрембуд №17». На думку правоохоронців, фірма завищила ціни на виконані роботи. Адміністрацією району на той момент керував Олександр Береза. До суду справа не дійшла. У 2019 р. аудитори Держаудитслужби склали протокол за фактом навмисного поділу робіт на невеликі ділянки в Центральному районі. Але в суді довести свою правоту не змогли.

Олександр Береза зайняв керівну посаду в Центральному районі Миколаєва в 2016 р. До того він жив і працював у Києві. Був помічником нардепа 8 скликання Олександра Жолобецького.

Судячи з декларації, Береза до приходу на посаду глави району мав тільки ділянку під Києвом, а у дружини був автомобіль. Однак після приїзду до Миколаєва він оселився в розкішній квартирі в ЖК «Адміральський» на перетині вул. Адміральській і Малій Морській. Через півтора року його сім’я переїхала в трикімнатну квартиру на 90 кв м в ЖК «Адмірал» в центрі міста, навпроти будівлі ОДА. Про те, що проживає в одному з найрозкішніших будинків Миколаєва, в декларації Береза не вказав.

У вересні минулого року сестра Олександра Берези подарувала йому земельну ділянку площею 1200 кв м і будинок площею 356 к. м в селі Надбузьке в Миколаївському районі Миколаївської області.