Родичі топ-митників зі скромними доходами обзавелись коштовними квартирами та авто
19.02.2020   //   562 Переглядів

Теща в.о. начальника Енергетичної митниці Андрія Хом’яка в 2018 році оформила двокімнатну квартиру в ЖК «Французький бульвар», що в центрі Києва. Ринкова вартість таких апартаментів в новобудові бізнес-класу сягає $150 тис.

Про це йдеться в матеріалі Лесі Іванової, Марини Ансіфорової та Валерії Іванової для телепрограми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Теща митника нині на пенсії, раніше мешкала на Рівненщині і, за словами односельчан, працювала вчителькою в школі. Після виходу на пенсію вона оформила ФОП – здавати в оренду нерухомість. Водночас за останні 10 років жінка не мала доходів, співмірних із такою покупкою.

Раніше Хом’як приховав оформлене на матір Люсію Хом’як авто та три квартири, власницею яких була його дружина. Одна з них в згаданому вище ЖК «Французький бульвар».

У очільника Поліської митниці (Рівне) Олексія Мужева також на тещу оформлено дві квартири в Запоріжжі загальною площею 150 кв м. . Ринкова вартість цієї нерухомості складає близько $75 тис. Також у 2017 на тещу митника оформили новий Volkswagen Tiguan, це близько $40 тис дол. Мужев задекларував, що користується цим авто.

У 2017 році  теща митника, що зареєстрована як ФОП для торгівлі на базарі, позичила дочці 500 тис грн.

Теща та тесть ще одного митника – в.о. митного посту аеропорту «Жуляни» Юрія Савчука, які живуть і працюють в Козятині Вінницької області, стали власниками квартири в Києві за $60 тис та автомобіля Mercedes-Benz GLC 250 за приблизно $30 тис.

Сам митник зумів позичити третій особі $120 тис при зарплатні у 10 тис грн на місяць. Гроші були позичені Олександру Кандаурову – власнику фірми «Гарантія Плюс». Вона фігурує у кримінальній справі щодо підробки митних платежів.

Савчук їздить на BMW Х5, вартістю щонайменше $40 тис, в декларації цього авто не має.

Донька іншого митника – в.о. Північної митниці Петра Коростовського – фігурує у кримінальній справі про незаконний збут героїну в особливо великих розмірах. Юлія Коростовська була директоркою фірми «Кароліна ЮА». Слідство підозрює, що під прикриттям офіційної торгівлі овочами та фруктами фірма була створена для прикриття наркотичного бізнесу з перевезення до Європи героїну.

Родина в.о. начальника Чорноморської митниці Олександра Щуцького має у власності автопарк люксових авто.  Вони були в різний час записані на батька, брата та дружину митника. До роботи на митниці Щуцький т працював на держслужбі  – начальником управління забезпечення ДСНС та у Мінекономрозвитку.

Між цими роботами мав кількарічну паузу, займався бізнес-консультаціями.

Згідно декларації Щуцького за «консультаційні послуги» він отримав по 140 тисяч гривень від двох осіб – Михайла Апостола та  Віталія Коваля. Апостол – радник міністра внутрішніх справ, благодійні фонди якого підозрюють у ввезенні комерційних товарів під виглядом гуманітарної допомоги через митницю. Коваль же очолював компанію ТОВ  «Інвесттрейдсервіс», яка фігурує у кримінальному провадженні щодо підробки податкових декларацій, задля ухилення від сплати реальних податків на митниці.