Збагачення вугілля «Мирноградвугілля» подорожчало принаймні на третину
14.02.2020   //   443 Переглядів

ДП «Мирноградвугілля» 10 лютого уклало угоду з ТОВ «Промислова компанія «Збагачувач» про послуги зі збагачення вугілля на 101,25 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають переробити 750 тис т вугілля марки ГЖП 0-200 максимальною зольністю 55% до марки ГЖП 0-100 максимальною зольністю 28% за ціною 135 грн. за тонну.

У січні 2020 року «Мирноградвугілля» замовляло «Збагачувачу» такі послуги за тією ж ціною в 135 грн./т, а в листопаді 2019 року на 7% дорожче – по 144 грн./т. А рік тому, в лютому 2019 року підряд шахтоуправління отримало ПрАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Мирноградська» із ціною 96 грн./т, що на 41% дешевше від нинішньої ціни.

При цьому інші державні шахтоуправління, а саме ДП «Первомайськвугілля» та ПАТ «Лисичанськвугілля» в другій половині 2019 року замовляли «Збагачувачу» переробку вугілля на 35% дешевше – по 99100 грн./т, але інших марок та з іншою зольністю.

«Мирноградвугілля» провело нинішній тендер без торгів за переговорною процедурою, бо перед цим відкриті торги двічі доводилось відміняти через нестачу учасників. Причому на перші з відмінених торгів прийшов «Збагачувач» із ціною 120 грн./т, що на 13% дешевше.

Фірму «Збагачувач» нині зареєстровано в Києві на директора Анатолія Подопригору із Бучі. Однак раніше вона належала Олександру Зарицькому, який свого часу керував ТОВ «Центренергобуд» – сімейною структурою екс-нардепа від Партії регіонів Андрія Орлова.

Подопригора керував ТОВ «Донецьквуглезабезпечення» з окупованого Донецька, чию угоду за 2015 рік із ДП «Лисичанськвугілля» про переробку розірвала прокуратура в суді.

Усього з жовтня 2019 року «Збагачувач» отримав підрядів шахтарів на 113,38 млн грн.

Попередня фабрика-підрядник «Мирноградська» належить ТОВ «Укрдонінвест» Юлії Кропачової та екс-депутата Донецької облради Віталія Кропачова. Його називали представником у вугільній галузі колишнього першого заступника голови фракції БПП та бізнес-партнера Петра Порошенка – Ігоря Кононенка.

У липні 2019 року стало відомо про усунення від контролю за вугільною галуззю бізнесмена Віталія Кропачева, який за часів Порошенка вважався «смотрящим» від імені Ігоря Кононенка. За даними «Економічної правди», з ініціативи Ігоря Коломойського новим неофіційним куратором вуглепрому нібито став бізнесмен Віталій Бєляков. Після того у державних шахтоуправлінь було змінено керівництво.