Власником «армівського» управителя «Е.К.О. груп» виявився «сетамівський» зберігач майна
11.02.2020   //   467 Переглядів

Одним із управителів Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) у 2019 році стало ТОВ “Е.К.О груп”. Про це стало відомо з системи «Prozorro».

За даними Єдиного реєстру юросіб, власником і керівником компанії значиться Юрій Перчеклій. Людина з таким ПІП  значиться зберігачем майна під час продажу активів на СЕТАМі відділом примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту. Про це стало відомо із сайту ДП ”СЕТАМ”.

За даними «Prozorro», “Е.К.О груп” із АРМА підписала три договори управління, всі 2019 року – №4317, №1023, №1223. Відповідно до даних із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та судового реєстру, управляє компанія складами, елеваторами та нежитловими будівлями у м. Ізмаїл Одеської області, які на праві власності належать ТОВ “Ізмаїльський елеватор”, а також нежитловими будівлями на території Холмської сільської ради Арцизького району Одеської області, що належать ТОВ «Алантіс». Договори управління між АРМА та “Е.К.О груп” діють до березня 2024 року.

Згадані вище активи арештовані в рамках кримінального провадження №22019000000000026 від 02 лютого 2019 року, яке веде ГСУ СБУ. Досудовим розслідуванням встановлено, що у жовтні 2018 року службові особи структур, як входять до складу групи компаній “Агроінвестгруп”, зокрема, ТОВ «Ізмаїльський елеватор» уклали з державним ПАТ “Аграрний фонд” договори на зберігання зернових. Згідно цих договорів, на склади “Агроінвестгруп” привезли понад 22 тис. тонн зернових загальною вартістю до 200 млн грн.

“З жовтня 2018 року по січень 2019 року службові особи структур “Агроінвестгруп” за вказівками фактичних власників групи компаній, не маючи намірів зберігати зернові на своїх складах, організували незаконну схему вивезення зернових ПАТ «Аграрний фонд» поза встановленими пунктами пропуску на тимчасово окуповану територію Донецької та Луганської областей, з метою перепродажу по значно завищеним цінам через спеціально створені ними суб’єкти підприємницької діяльності, зареєстровані на непідконтрольних органам державної влади України територіях, в результаті чого здійснюють фінансове та матеріальне забезпечення діяльності терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР»”, – вказано у судовому рішенні.

Нагадаємо, АРМА донедавна керував Антон Янчук – колишній заступник міністра юстиції Павла Петренка та юрист приватної компанії Петренка ТОВ “Адвокатська компанія «МЛГруп».

ДП “СЕТАМ” раніше було підпорядковане Міністерству юстиції. Напередодні президентських виборів у лютому 2019 року Кабмін передав його до сфери управління АРМА, а наприкінці 2019 року знову повернув у Мін’юст.

Із січня січня 2016 року по лютий 2020 року генеральним директором ДП “СЕТАМ” був Віктор Вишньов. Як повідомляли “Наші гроші”, Вишньов визнає себе старим товаришем Андрія Довбенка – юриста, якого ЗМІ називають смотрящим за Мін’юстом у часи Петренка, а слідство підозрює, що на “довбенківські” фірми за вирішенням питань з виконавчими провадженнями у Мін’юсті перевели 286 млн. Після того, як у Міністерство юстиції прийшов новий міністр Денис Малюська, багато працівників міністерства перейшли саме в АРМА, зокрема, очільник Антирейдерської комісії (Комісії з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації) Віталій Гайдук, секретар цієї комісії Іван Трофименко та членкиня комісії Єлизавета Макогон.

Як раніше повідомляли “Наші гроші”, низка фермерів, зокрема, «Дінекс-агро», ПП «Дінекс-трейд», ПП «Влахос» заявили, що в рамках справи по “Агроінвестгруп” арештували зерно і кукурудзу, які до справи не мають стосунку, і потім ці активи АРМА продала на СЕТАМ. Восени 2019 року фермерське господарство “Дінекс-Агро” добилося визнання недійсними результатів електронних торгів на СЕТАМ, де АРМА продало його зернові та насіння кукурудзи. Наразі Агентство подало апеляцію. Також, як повідомляли “Наші гроші”, частину активів по справі “Агроінвестгруп”, зокрема, елеватор у м. Березівка Одеської області АРМА передала в управління компанії ТОВ «Агро-зіркова», яка пов’язана із структурами та особами із групи компаній «Агроінвестгруп».