СБУ нарахувала «Нектару» нестачу врожаю на 5 мільйонів і там вже новий директор від «слуги народу»
11.02.2020   //  

Національна поліція Полтавської області розслідує можливе привласнення посадовцями ДП «Дослідне господарство «Нектар» Національного наукового центру «Інститут бджільництва» в змові з групою компаній «Гарант» 4,8 млн грн.

Про це пише видання «Полтавщина» з посиланням на ухвали Октябрського районного суду Полтави.

Відомо, що розслідування розпочинала Служба безпеки України. Слідчі встановили, що дослідне господарство «Нектар» веде на своїй землі в Гадяцькому районі спільну діяльність з ТОВ «Гарант-2005» та ТОВ «ПАФ Гарант» на ділянках, призначення яких – для дослідних та навчальних цілей. На площі 646 га були посіяні соняшник та кукурудза. Задекларовані ж господарством дані про отриманий врожай були занижені на 20-35%. В у порівнянні з ринковими цінами вартість прихованого зерна склала 4,8 млн грн.

Ці цифри слідчі СБУ підтвердили шляхом негласних слідчих розшукових дій, а саме спостереженням за місцями збору урожаю та даними з головного управління статистики в Полтавській області. Протягом 10 днів спостереження слідчі зафіксували виїзд з місця зберігання кукурудзи з повністю завантажених 70 вантажівок. Урожай було вивезено до Роменського району Сумської області на елеватор групи компаній «Гарант». Відомо, що в грудні СБУ провела обшуки на елеваторі, де виявили чорну бухгалтерію та 2,3 млн грн. готівкою.

В суді слідчий клопотав про доступ до документів, даних мобільних з’єднань, фінансових даних працівників і керівників «Нектару» та «Гаранту», суд ці клопотання задовольнив.

Розслідування  № 12019170000000321 від 12.09.2019 р. розпочатому за ч. 3 ст. 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Власниками ТОВ «Гарант-2005» та ТОВ «ПАФ Гарант» засновниками  є батько та син Курбанов Курбан Маджид Огли  та Курбанов Маджид Курбан Фактичний головний офіс двох товариств знаходиться у Полтаві на вул. Соборності, 19. Директором обох фірм є Олег Товстошкур.

Від «Наших грошей»

До грудня 2019 року Дослідним господарством «Нектар», що входить до структури Національної аграрної академії України», був Микола Шамро. На цій посаді його змінив депутат Семенівської райради Полтавської області від «Блок Петра Порошенка» Сергій Кисліченко, який також вказаний гендиректором ПАТ «Полтаварибгосп» (торгівля хімічною продукцією). Нині майже 88% акцій компанії належить нідерландській «Ukagrico B.V.», яка в 2016 році викупила акції у ТОВ «Воднолижний клуб «Сентоза» з Дніпра, міноритарним акціонером якого є особисто Олексій Мартиненко – один з найближчих бізнес-партнерів Ігоря Коломойського.

Наглядову раду «Полтаварибгоспу» очолює зять Мартиненка народний депутат від «Слуга народу» Олександр Трухін, що раніше був директором ТОВ «Воднолижний клуб «Сентоза» та «Полтаварибгосп».