Слідчі отримали доступ до документів АРМівського управителя “Нафтогаз тепла”
10.02.2020   //   1520 Переглядів

Печерський райсуд Києва 26 листопада 2019 року задовольнив клопотання слідчих ГСУ Нацполіції щодо доступу до копій первинних фінансово-господарських документів по усіх взаємовідносинах ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз трейдинг” із, зокрема, ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз тепло”. Про це свідчить ухвала суду. Власниками обох компаній є дочірня компанія “Газ України “НАК “Нафтогаз України”.

За даними судового реєстру, у провадженні Головного слідчого управління Нацполіції перебуває кримінальне провадження № 12019000000000932 від 30 вересня 2019 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст 191 ККУ (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”).

Провадження відкрито за заявою про те, що в січні 2019 року службові особи ПАТ “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”, з метою незаконного збагачення, діючи в складі злочинної організації, в яку входять службові особи НАК «Нафтогаз», ТОВ «Нафтогаз Трейдинг», та інших пов`язаних суб`єктів господарювання, розробили злочинну схему заволодіння майном НАК “Нафтогаз України” шляхом реалізації газу підконтрольним суб`єктам господарювання за заниженими цінами, після чого здійснення купівлі – продажу вирученого газу за ринковими цінами, внаслідок чого отримали надприбутки, заподіявши НАК “Нафтогаз України” тяжкі наслідки.

Як раніше повідомляли “Наші гроші”, “Газопостачальна компанія “Нафтогаз тепло”  у листопаді 2019 року стала управителем Агентства з розшуку та менеджменту активів. Відбулося це після поїздки прем’єр-міністра Олексія Гончарука до міст Новий Розділ та Новояворівськ на Львівщині, де Гончарук заявив, що Кабінет Міністрів ініціює передачу ТЕЦ у Новому Роздолі та Новояворівську в управління компанії групи НАК “Нафтогаз”. Причиною зміни управителя без конкурсу, за словами прем’єра, стала заборгованість зарплати, через яку працівники ТЕЦ відмовлялися виходити на роботу, а місто ризикувало лишитися без тепла і світла.

Також, як раніше повідомляли “Наші гроші”, один із попередніх управителів ТЕЦ, компанія “Гарант Енерго М”, також фігурує у кримінальному провадженні СУ ГУНП у Львівській області. Слідство підозрює, що фірма під час свого управління несанкціоновано відбирала газ, який належить “Укртрансгазу”. В провадженні йдеться про збитки на приблизно 370 млн грн.

Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ 2018 року були арештовані і за клопотанням НАБУ та САП передані в АРМА. За версією слідства, ТЕЦ, імовірно, використовувалися для розкрадання газу на 1,4 млрд грн. Згідно з реєстрами, бенефіціарними власниками підприємств-власників ТЕЦ є колишній і чинний нардепи Ярослав та Богдан Дубневичі.