Фірмі, власника якої двічі викривали на поставці паршивих харчів, замовили харчів на 80 мільйонів
07.02.2020   //   309 Переглядів

Департамент освіти і науки Запорізької міської ради 13 січня замовив ТОВ «Українська торгова компанія №3» поставку молочних продуктів вартістю 3,75 млн грн.

Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на дані системи «Прозорро»

Так, протягом року 21 дитячому садочку раз на місяць мають постачати сухе незбиране молоко (не менше 25% жирності) та згущене молоко (не менше 8,5 % жирності), також щодня (окрім п’ятниці) заклади мають отримувати пастеризоване молоко (не менше 2,5 % жирності). Загалом фірма має поставити понад 3тис. кг згущеного молока вартістю 90,5 грн./кг (на 299 тис. грн), 125 тис кг молока вартістю 26,2 грн/кг (на 3,26 млн грн), а також тону сухого незбираного молока вартістю 180 грн./кг (на 180 тис. грн).

Єдиним конкурентом переможця на тендері було ТОВ «Дрімтайм» з дорожчою на 397 грн пропозицією. Фірми під час аукціону своїх цінових пропозиції не знижували.

ТОВ «Українська торгова компанія №3» належить Василю Ляшенку. Він також був власником ТОВ «Українська торгова компанія №1», яка фігурант двох кримінальних справ за підозрою  у поставці неякісних продуктів харчування (у 2016 та 2018 роках).

Правоохоронці підозрювали, що посадовці купляли молочну продукцію, яка не відповідала санітарно-епідеміологічним нормам та умовам договорів, після чого перепаковували її на власному складі в тару з-під продуктів вищої якості та поставляли бюджетним організаціям. Окрім цього, під час обшуку в ТОВ «Українська торгова компанія №1» виявлено сфальсифіковану печатку Держветнагляду України, яка слугує для маркування м’яса, що пройшло ветеринарну експертизу.

Відповідно до інформації з судового реєстру, останній рух у першому провадженні відбувся у 2016 році, коли поліції надавали дозвіл на проведення обшуку. Друге провадження ще розслідується. Фігурантом цього провадження є і ТОВ “Українська торгова компанія №3”, однак деталі щодо неї правоохоронці не розголошують.

Варто зазначити,що «Українська торгова компанія №1» після відкриття другого кримінального провадження перестало отримувати підряди (останній у листопаді 2018 року).

«Українська торгова компанія №3» почала отримувати тендери у 2018 році і з того часу назбирала їх на 83,8 млн грн., левова частка від Департаменту освіти і науки Запорізької міськради – на 61,3 млн грн.