ДБР розслідує як на АЕС фірма екс-мера нагодувала вигаданих робітників на 60 мільйонів
30.01.2020   //   1235 Переглядів

Мелітопольське теруправління Державного бюро розслідувань підозрює службовців Запорізької АЕС у розкраданні більше 60 млн грн. при годуванні своїх робітників за підрядами з ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕС». Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на ухвалу Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 22 січня.

Відокремлений підрозділ «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» у 2015-2019 рр. замовляв ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕС» організацію лікувально-профілактичного харчування персоналу та харчування працівників на виробництві – загалом на 333 млн грн. (5 договорів).

За вказаними договорами кількість осіб, яких необхідно забезпечити лікувально-профілактичним харчуванням у ВП «Запорізька АЕС», становить 4 349 чоловік на добу, у тому числі забезпечити безкоштовно молоком 1 200 осіб на добу та соком (пакетним) 174 осіб на добу, але фактична щодобова відвідуваність атестованих працівників з особливо шкідливими умовами праці становить 3 298 осіб на добу.

Водночас, службовці ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕC» щодня надавали лікувально-профілактичне харчування на 1 051 особу менше, ніж осіб щодо кількості яких було укладено вищевказані договори з надання послуг їдальні. Крім того, коригування актів фактично наданих послуг не здійснювалося, на підставі чого, службові особи ВП «Запорізька АЕС» безпідставно перераховували гроші на рахунок ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕС».

Надалі отримані гроші для переведення їх у готівку перераховувалися на рахунки фірм з ознаками фіктивності: ТОВ «Грін Лайф» та ТОВ «Лівайн Торг». У результаті ж цими грошима заволодівали службові особи ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕС» та ВП «Запорізька АЕС», обернувши їх на свою користь, спричинивши матеріальну шкоду державі на понад 60 млн грн.

Слідчі ДБР у 2019 р. відкрили кримінальне провадження та згодом клопотали у суді про доступ до вказаних договорів харчування з можливістю провести їх виїмку. Суд це клопотання задовольнив.

В ухвалі вказувалося, що розкрадання відбувалося за участі та прикриття службовців ДФС в Запорізькій області (не вживали заходів при перевірках) та Східного офісу Держаудитслужби (при ревізіях).

ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕC» (Кам’янсько-Дніпровський район, село Благовіщенка) належить Тетяні Самойдюк та через сільськогосподарське ТОВ «Благовіщенка» Івану Самойдюку. Іван Самойдюк раніше був депутатом Енергодарської міськради, потім секретарем, першим заступником міського голови, а згодом виконувачем обов’язків міського голови. З 2008 р. «Комбінат громадського харчування АЕC» отримало замовлень на 575,18 млн грн.  – майже всі від «Енергоатому».

Якимівське ТОВ «Грін Лайф» належить Віталію Ворфоломєєву.

Дніпровське ТОВ «Лівайн Торг» належить Ользі Жиронкіній. Фірма входить до сфери впливу групи «Приват» Ігоря Коломойського.