Нова «прокладка» з орбіти чиновників узяла 198 мільйонів на догляд вулиць Дніпра
22.01.2020   //   635 Переглядів

Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради 20 січня за результатами тендеру замовив ТОВ «Ла Страда» утримання автошляхів та ліквідацію стихійних сміттєзвалищ на 198,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч фірма доглядатиме дороги і прибиратиме стихійні сміттєзвалища у Соборному, Шевченківському, Новокодацькому, Центральному та Чечелівському районах Дніпра.

Роботи не менше ніж на 20% вартості угоди виконає субпідрядник ТОВ «Профітек Лтд», якого газета «Лица» пов’язує з Анною Москаленко, заступницею директора Департаменту благоустрою та інфраструктури міськради Михайла Лисенка. Восени 2019 року Лисенка затримували за підозрою в привласненні бюджетних коштів, але він вийшов під заставу.

Спершу договір уклали на 269,38 млн грн., що було всього на 0,02% нижче від очікуваної вартості закупівлі у 269,43 млн грн. Однак того ж дня його вартість зменшили додатковою угодою з урахуванням фактичного обсягу видатків на чверть – до 198,00 млн грн.

За підсумковою відомістю ресурсів без ПДВ, найбільша сума у 68,46 млн грн. припадала на «Роботу автотранспорту та механізмів» без жодної деталізації по 798 грн./маш.-год.

Сіль коштувала 1 476 грн./т, що трохи дорожче від торішньої ціни у 1 390 грн./т.

Єдиним конкурентом було КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпровської міськради, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Дніпровська «Ла Страда» зі статутним капіталом 5 тис грн. була створена в липні 2019 року. Першозасновницею була тодішня директорка Тетяна Безугла. У грудні 2019 року фірму переписали на Олену Мороз, а директором став Олександр Кіров. Невдовзі після цього «Ла Страда» вперше взяла участь у державному тендері та отримала нинішній підряд Департаменту. При цьому компанія підтвердила наявність досвіду договором субпідряду із ТОВ «Інкомеко», яке отримувало підряди Департаменту в 2019 році.

Кіров раніше керував ТОВ «Пентагон-ЮА» і ТОВ «Ком+Транс», які також отримували дорожні підряди у Дніпрі та Дніпропетровській області. Фірма «Пентагон-ЮА» через ланцюжок пов’язана з колишнім віце-мером Дніпра та екс-начальником Департаменту комунального господарства і капітального будівництва Володимиром Лисим, а фірма «Ком+Транс» – із Геннадієм Корбаном, другом мера Дніпра Бориса Філатова.