Поліція активувала стару справу по схемам вуглепрому, додавши в неї фабрики Кропачова
17.01.2020   //  

Національна поліція України розслідує можливу причетність ПАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Мирноградська» та ПАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Росія» до схем з розкрадання коштів підприємствами вугільної галузі при закупівлі шахтного обладання.

Про це пише видання «Вчасно» з посиланням на ухвали Жовтневого районного суду м. Маріуполя.

У грудні минулого року слідчий Головного управління Національної поліції в Донецькій області звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до реєстраційних справ ПАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Мирноградська» та ПАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Росія».

Необхідність доступу до документів слідчий пояснив рапортом та матеріалами Департаменту захисту економіки Нацполіції України щодо скоєння службовими особами низки державних підприємств вугільної промисловості за попередньою змовою між собою розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах при здійсненні державних закупівель шахтного обладнання за завищеними цінами.

З ухвал суду відомо, що у листопаді 2019 року слідчий надіслав на адресу Мирноградської міської ради та Покровської РДА, у володінні яких знаходяться необхідні документи, запит щодо надання копій реєстраційний справ збагачувальних фабрик.

У наданні копій документів слідчому було відмовлено, тому він звернувся до суду. У результаті суд дозволив правоохоронцям доступ до документів лише ПАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Мирноградська». У наданні доступу до матеріалів ПАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Росія» суддя відмовив.

Окрім доступу до документів фабрики «Мирноградська», у рамках досудового розслідування слідчий отримав доступ до матеріалів ДП «Мирноградвугілля», зокрема, щодо процесів збагачення вугілля.

Зазначимо, відомості по відповідному кримінальному провадженню № 42017000000002724 були внесені до ЄРДР ще 23 серпня 2017 року, однак хід розслідування, схоже, отримало тільки зараз.

Подробиць справи в клопотаннях слідчий не надав. Це перші ухвали по цій справі.

Розслідування здійснюється за ознаками можливого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Кінцевим бенефіціарним власником збагачувальних фабрик «Росія» та «Мирноградська» являється Віталій Кропачов, якого раніше називали представником у вугільній галузі бізнес-партнера експрезидента Петра Порошенка — Ігоря Кононенка.

Віталій Кропачов контролював діяльність вуглепереробних підприємств, що раніше належали людям біглого президента України Віктора Януковича.

В літку Віталій Кропачов та ЗМІ повідомили, що новим «смотрящим» в галузі став донецький бізнесмен Віталій Бєляков, якого пов’язкують із олігархом Ігорем Коломойським.

Нагадаємо, після відлучення в серпні минулого року фабрик Кропачова від держзакупівель, збагачення вугілля подешевшало було на 32-63%