Поліція розслідує завищення на 22 мільйона ремонту парку на Оболоні, яку комунальники Кличка замовили за 120 мільйонів
16.01.2020   //  

Поліція розслідує завищення вартості виконання комплексу робіт з реконструкції парку відпочинку в урочищі «Наталка» в Оболонському районі Києва, яке у 2018 р. КП «Київзеленбуд» замовив ТОВ «ХБСП Мегабуд ЛТД», ТОВ «Будмонтажсервіс 1» та ТОВ Фірма «Скала» на загальну суму 121, 72 млн грн. Про це йдеться в ухвалах Шевченківського райсуду Києва від 9 грудня.

У березні 2018 р. «Київзеленбуд» замовив «ХБСП Мегабуд ЛТД» «Реконструкцію парку відпочинку в урочищі «Наталка», 1-й пусковий комплекс за 41,66 млн грн. Замовник перерахував підряднику 38,24 млн грн.

У вересні 2018 р. «Київзеленбуд» уклав угоду з «ХБСП Мегабуд ЛТД» щодо реконструкції цього ж парку ще на 18,93 млн грн. У квітні комунальники відправили підряднику листа щодо розірвання договору підряду. В той же час замовник встиг перерахувати «ХБСП Мегабуд ЛТД» 1,02 млн грн.

Правоохоронці з’ясували, що завищення обсягів і вартості виконаних будівельних робіт в актах за липень-листопад 2018 року склало 14 млн. грн.

У грудні 2018 року «Київзеленбуд» замовив «Будмонтажсервіс 1» реконструкція парку відпочинку в урочищі «Наталка» за 57,72 млн грн. Тоді ж комунальники перерахували цьому підряднику 10,70 млн грн. Слідчі з’ясували, що завищення ТОВ «Будмонтажсервіс 1» обсягів, вартості виконаних робіт, матеріалів склали більше 5 млн грн. Крім того, роботи виконані не в повному обсязі.

У жовтні 2018 року «Київзеленбуд» замовив фірмі «Скала» «Реконструкцію парку відпочинку в урочищі «Наталка» в Оболонському районі. Інженерне забезпечення парку» за 2,74 млн грн., а трохи раніше комунальники замовили цій же фірмі розробку робочої документації (Р) по об`єкту: «Реконструкції парку відпочинку в урочищі «Наталка» за 669 тис грн. Замовник перерахував кошти підряднику. Водночас, під час перевірки встановлено завищення ТОВ Фірма «Скала» вартості виконаних робіт з розробки проектів та робочої документації за листопад-грудень 2018 року на 3 млн грн. від вартості перевірених робіт, які взяті до обліку та оплачені.

Суд надав слідчим дозволи на доступ до банківських рахунків «ХБСП Мегабуд ЛТД», «Будмонтажсервіс 1» та фірми «Скала».

Засновниками харківського ТОВ «ХБСП Мегабуд ЛТД» є Олег Афанасьєв та Юлія Барановська, керівник Ярослав Шовкун.

Засновниками ТОВ «Будмонтажсервіс 1» є Андрій Гандзюк, Алла Гандзюк та Олександр Гандзюк. Останній був депутатом Чернівецької облради , екс-регіонал. Директор фірми Михайло Палик.

Засновником харківської «Скали» є Дмитро Рогач, керує нею Микола Бойменко. Раніше вона була відома як переможець тендерів на обслуговування підрозділів залізниці. Через попередніх засновників «Скалу» пов’язували з екс-начальником ДП «Південна залізниця», екс-нардепом Віктором Остапчуком (раніше – Партія регіонів, потім – «Відродження»).

З липня 2019 р. обов’язки гендиректора «Київзеленбуду» виконує Олексій Король. З 27 квітня 2018 року по липень 2019 року в.о. гендиректора була Наталя Бєлоусова, до неї з 1 серпня 2016 року підприємством керував Михайло Наконечний.