«Журилівці» поза «Прозорро» продали «ОГХК» електроенергії на 300 мільйонів
27.12.2019   //   391 Переглядів

Філія «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» 18 грудня уклала угоду з ТОВ «Енерджі Трейд Груп» про постачання електричної енергії на 300,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На першу половину 2020 року замовили 144,00 млн кіловат-годин електроенергії по 2,08 грн./кВт*год. Аванс складає 35%, ще 35% оплатять до 5 числа місяця поставки, а решту 30% – до 15 числа місяця поставки. Інші деталі невідомі, бо договір не оприлюднено.

Комбінат замовляв цій фірмі енергію на грудень на 6% дорожче – по 2,21 грн./кВт*год, а на жовтень-грудень на 4% дешевше – по 2,00 грн./кВт*год. Умови оплати були такі ж.

«Вільногірський ГМК» провів нинішню закупівлю як комерційну на майданчику «zakupki.prom.ua», а потім опублікував звіт про укладений договір у «Прозорро».

Вартість договору перевищувала поріг для звичайних замовників на товари і послуги у 200 тис грн., після якого гірники мали би проводити відкриті торги за законом «Про публічні закупівлі» на одному з авторизованих у системі «Прозорро» майданчиків.

Раніше комбінати «ОГХК» проводили закупівлі через відкриті торги у «Прозорро». Отже, тоді вони вважали, що є замовниками у розумінні закону «Про публічні закупівлі» та мають проводити тендери за вимогами цього закону лише на майданчиках, підключених до «Прозорро». Однак у 2018 році вони перейшли на приватний майданчик і звіти.

Раніше «Енерджі Трейд Груп» було записано на Євгена Бугу, на якого записана низка фірм, що мають підряди «ОГХК», «СхідГЗК» і ДП «НАЕК «Енергоатом». У перших двох держкомпаніях на керівних посадах працював Руслан Журило, тоді як «Енергоатом» знаходився під впливом екс-нардепа Миколи Мартиненка. Журило і Мартиненко проходять по одній кримінальній справі НАБУ щодо розкрадань у «СхідГЗК».

Нині «Енерджі Трейд Груп» заведено на Олексія Бондаренка, керує нею Олексій Кравець. Нова адреса фірми – Київ, пров. Рильського, 4. Будівля раніше належала «Родовід банку», і там був офіс нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка. Але у 2016 році права на будівлю заявив Василь Данилів – газовий бізнесмен, якого звинувачували в замовленні вбивства ключового свідка у справі про розкрадання коштів у «Родовід-банку».

Усього з 2009 року «Енерджі Трейд Груп» отримала підрядів на 3,96 млрд грн., переважно в «ОГХК» і «СхідГЗК».