Переможець відмінених торгів через суд змусив «Укренерго» купити трансформатори на 144 мільйони
20.12.2019   //   608 Переглядів

ПрАТ «НЕК «Укренерго» 17 грудня уклало угоду з ТОВ «НМУ «Електропівденмонтаж» про купівлю обладнання на 144,45 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Спершу договір підписали на суму 165,12 млн грн., однак у той же день зменшили її додатковою угодою на 14% – до 144,45 млн грн. Обсяг і якість поставки не змінилися.

До листопада 2020 року поставлять чотири автотрансформатори АЕМТРУ 133000/400 виробництва фірми «Hyundai Heavy Industries Co. Bulgaria» (Болгарія) по 36 113 400 грн.

Отже, їх питома вартість дуже низька – $6,4 тис за МегаВольтАмпер потужності. Раніше найнижчі ціни «Укренерго» отримувало від «Запоріжтрансофматора» – в районі $7,510,0 тис за МВА.

Розмір авансу становить 50%, а розмір забезпечення виконання договору – 5%.

Тендер щодо цих трансформаторів оголосили ще навесні. На нього прийшло п’ять фірм – «НМУ «Електропівденмонтаж», компанія «ABS 2000 S.r.l.» (Румунія), ДочП з 100% ІІ «Сіменс Україна», ПАТ «Запоріжтрансформатор» і Дніпровська філія ТОВ «Харківське монтажно-виробниче підприємство «Електропівденмонтаж». Однак замовник допустив до аукціону лише двох учасників – «НМУ «Електропівденмонтаж» та «ABS 2000 S.r.l.».

Недопущені фірми марно скаржились в АМКУ на своє відхилення і допуск конкурентів.

Зрештою переможцем аукціону стало «НМУ «Електропівденмонтаж», причому ніхто не знижував ціну. Однак замовник відмінив тендер через «відсутність подальшої потреби в закупівлі з існуючим описом та основними вимогами до предмету закупівлі». Підставою стала якась інформація від заступника директора-операційного директора «Укренерго».

Переможець подав позов до «Укренерго». Господарський суд міста Києва 20 листопада задовольнив позов, визнавши незаконним та скасувавши рішення про відміну торгів і зобов’язавши замовника укласти договір з переможцем. На думку судді Вадима Босого, неможливо відмінити тендер через відсутність потреби після визначення переможця і встановлення відповідності пропозиції вимогам тендерної документації та закону «Про публічні закупівлі». Суддя вирішив, що відміна тендеру суперечить попередній поведінці замовника, тобто діям щодо оголошення тендеру, визначення переможця і оприлюднення повідомлення про намір укласти договір, а отже суперечить принципу добросовісності.

Харківське «НМУ «Електропівденмонтаж» на чолі з Олексієм Васильовичем Бойчуком належить Василю Івановичу Бойчуку з Харківщини та Юрію Капустяну з Полтавщини.

Усього з 2008 року воно отримало державних підрядів принаймні на 423,60 млн грн.

Нагадаємо, компанія фігурувала у кримінальному провадженні. Нацполіція розслідувала можливу переплату у понад 5 млн грн за трансформатор, який «Київенерго» в 2016 році купило в «НМУ «Електропівденмонтаж». Із 2017 року нових ухвал по справі не було.