Топ-10 державних грантів очолив генератор диму для маскування військ
10.12.2019   //   573 Переглядів

Державна інноваційна фінансово-кредитна установа цьогоріч за результатами тендерів уклала 34 угоди щодо впровадження проектів на загальну суму 12,86 млн грн. Йдеться про лабораторні тестування, патентні дослідження, консультації, розробку бізнес-моделей тощо. Більшість коштів, або 8,27 млн грн. припала на п’ять найбільших підрядників.

Корпорація «Науковий парк Київський університет ім. Т. Шевченка» взяла найбільше підрядів на 1,84 млн грн. Друге і третє місця рейтингу зайняли відповідно ГО «Фундація національного розвитку та інновацій» («NDIFoundation») Ольги Крупської та Марини Авраменко із 1,78 млн грн. і Сумський державний університет із 1,76 млн грн.

Найдорожчими виявились такі десять договорів:

  1. 500 тис грн. – ПП «НВПП «Спаринг-Віст Центр» впровадить проект виробництва компактного обладнання для аерозольного (димового) маскування техніки та військ у видимому та інфрачервоному діапазонах за новою технологією стисненої детонації.
  2. 495 тис грн. – ФОП Фалендиш Ярослав Мирославович впровадить проект виробництва будівельних сонячних панелей з вбудованими фотоелементами та/або колекторами.
  3. 495 тис грн. – ФОП Дегтяр Катерина Сергіївна впровадить проект пристрою для швидкої кількісної діагностики харчових токсинів BІOsens Myco.
  4. 495 тис грн. – ТОВ «36,6» впровадить проект нового лінійного вітрогенератора для децентралізованого виробництва енергії.
  5. 490 тис грн. – ПДНП «ІнтТех» впровадить проект виробництво снарядів (куль «Spider») нелетальної дії до гладко-ствольної вогнепальної зброї.
  6. 490 тис грн. – Науковий парк університету Шевченка впровадить проект керамічної маси для створення радіопрозорих елементів авіаційно-ракетних виробів.
  7. 489 тис грн. – ТОВ «Брендстартер» впровадить проект AZIOT Multisensor – сенсору з годинником і датчиками температури, вологості, атмосферного тиску та кількості СO2 в повітрі. Він видає показники на дисплей і на мобільний телефон або комп’ютер.
  8. 480 тис грн. – Науковий парк університету Шевченка впровадить проект Soil Lines – портативного лазерного аналізатора для визначення хімічного складу ґрунту в польових умовах в режимі реального часу.
  9. 480 тис грн. – Науковий парк університету Шевченка впровадить проект FLUOCAR – унікальної нової технології отримання енергоефективного матеріалу для виробництва акумуляторних батарей, елементів живлення та паливних комірок.
  10. 465 тис грн. – ТОВ «Компанія «Якість гарантовано» впровадить проект ядерної батарейки – радіоізотопного джерела електричної енергії, в якому енергія радіоактивного розпаду радіонуклідного палива перетворюється в електричну.

Крім того, Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України отримав 370 тис грн. на впровадження проекту організації виробництва металевої частини корпусу мінометних мін М60, М82 та М120. На сьогодні таке виробництво в Україні відсутнє. В описі проекту сказано, що існують попередні домовленості щодо організації виробництва металевої частини мінометних мін у обсязі до 500 тис штук на рік. Проект дозволить забезпечити ЗСУ високоякісними мінометними мінами і продавати останні на експорт.

Анна Сорока, «Наші гроші»