Центральна площа Маріуполя подорожчала вдвічі – до 108 мільйонів, а ціни сховали
09.12.2019   //   699 Переглядів

КП «Міське управління капітального будівництва» Маріупольської міської ради Донецької області 2 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «Будівельна та торгівельна компанія «Міра» про реконструкцію площі Свободи на 108,44 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У травні 2019 року фірма виграла підряд на реконструкцію площі Свободи по проспекту Миру вартістю 40,44 млн грн. Однак згодом договір розірвали у зв’язку з необхідністю коригування проекту і повторної експертизи, виплативши за ним лише 4,03 млн грн.

За новою угодою, площу реконструюють до кінця 2020 року. На відміну від першого тендеру, підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання із ринком на предмет можливого завищення.

Підрядник має збудувати багатофункціональну громадську будівлю та придбати для неї меблі й устаткування, влаштувати зовнішні та внутрішні інженерні мережі, велодоріжку, майданчики, мощення, доріжки, освітлення і пандуси, а також озеленити територію.

Проект фінансується коштом державного, обласного та міського бюджетів, обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, грантів міжнародної співпраці (ЄБРР, ЄІБ, USAID тощо), благодійної допомоги (ГО «Фонд розвитку Маріуполя») тощо.

Гарантійний строк становить десять років. На заробітну плату піде 6,90 млн грн., тобто 6% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 2% – 2,53 млн грн. Ціна нової угоди всього на 0,3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 108,74 млн грн.

Єдиним конкурентом було місцеве ТОВ «Сервісінвестбуд» директора Сергія Челнокова, який також володіє маріупольськими ПП «Даниил», ТОВ «Даниил-Логістік» і ТОВ «Ласкаво», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

До 2016 року переможець «БТК «Міра» був зареєстрований в окупованому Донецьку на місцевих жителів Iзрi Мемета і Хюсейна Джошкуна. На 2018 рік фірму перереєстрували в Маріуполі на того ж Хюсейна Джошкуна з Донецька та маріупольця Олексія Дятлова.

Олексій Дятлов також керує ТОВ «Група компаній «Асоціація впровадження інвестицій», зареєстрованим в окупованому Єнакієвому на місцевого бізнесмена Миколу Гладкіх.

Громадянин Туреччини Хюсейн Джошкун є бенефіціаром луцького ТОВ «Інженерно-будівельна компанія «Міра». Раніше він володів ще й нині ліквідованим донецьким ТОВ «Будівельна та торгова корпорація «Міра» разом із донецьким ТОВ «Компанія Камелот» Сергія Мартиненка, Андрія Момота, Андрія Трегубенка, Андрія Лагоши та екс-нардепа від «Опоблоку» Олексія Білого. Крім того, особа з такими ім’ям та прізвищем 15 липня 2019 року зареєструвалась як індивідуальний підприємець у Ростовській області Росії.