«Ростдорстрой» через суд зобов’язує дорожників продовжити скасований тендер на мільярд гривень
06.12.2019   //   387 Переглядів

Господарський суд Миколаївської області визнав неправомірним рішення Служби автомобільних доріг у Миколаївській області про відміну торгів щодо ремонту дороги Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв та зобов’язав продовжити закупівлю з моменту визначення переможцем аукціону ТОВ «Ростдорстрой». Про це свідчить рішення суду від 29 листопада.

4 вересня цього року Миколаївська САД оприлюднила повідомлення про намір укласти з ТОВ «Ростдорстрой» договір про закупівлю робіт з капітального ремонту 37,31 км дороги державного значення Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв на ділянці км 198+300 – км 235+614. Очікувана вартість підряду була розрахована на рівні 1,109 млрд грн. «Ростдорстрой» же, позмагавшись на аукціоні з ТОВ «ШБ “Альтком”», переміг з пропозицією у 1,045 млрд грн.

Проте, сторони так і не підписали контракт. 11 вересня замовник оприлюднив рішення про відміну процедури закупівлі на підставі абзацу 3 ч.1 ст.31 Закону «Про публічні закупівлі» внаслідок «неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства».

В основу рішення замовника про відміну торгів лягло звернення Громадської організації «Асоціація агровиробників та підприємців міста Києва». Так, у листі зазначалось про надання «Ростдорстроєм» недостовірної інформації щодо машини для заливки швів HYDROG ZSK-500. Мовляв, машина не задовольняє вимоги щодо мінімально-необхідної матеріально-технічної бази.

«Аналогічні листи ГО «Асоціація агровиробників та підприємців міста Києва» направило до Кабінету Міністрів, Генеральної прокуратури, Прокуратури Миколаївської області, Центрального управління НАБУ, Державного агентства автомобільних доріг, Північного офісу ДАСУ», – додатково повідомили в Миколаївській САД.

Дослідивши матеріали справи, суд підтримав позовні вимоги «Ростдорстрою».

Основні тези з рішення суду:

√Засідання тендерного комітету САД у Миколаївській області є правомочним за присутності на ньому не менше двох третин членів комітету. На спірному засіданні присутніми були троє з п’яти членів. Дві третини від п’яти – це 3,33. «Саме ця величина є мінімально необхідною, але вона не є цілим числом. Йдеться про «цілі та неподільні» члени тендерного комітету, при розрахунку кількості яких не можна в повній мірі застосовувати математичні правила округлення. Відповідно, наступне ціле число після 3,33 – це 4. Отже, засідання з присутністю лише трьох з п’яти членів тендерного комітету, що є менше ніж дві третини, вважається неправомочним», – пояснив суд.

√Також суд не знайшов будь-яких мотивацій САД стосовно того, в чому полягають виявлені у «Ростдорстрою» порушення законодавства з питань публічних закупівель. Суд пояснив, що факт отримання замовником від третіх осіб відповідної інформації надав йому право перевірити її і у разі отримання від учасника недостовірної інформації – відхилити пропозицію такого учасника. Натомість замовник не звернувся до уповноважених органів і, як відзначив суд, не пішов «по шляху перевірки інфомації», а відмінив торги.

√Скасовуючи торги, замовник пояснив, що «Ростдорстрой» у складі конкурсних документів надав недостовірну інформацію. Але у матеріалах справи присутні: протоколи розгляду тендерних пропозицій, зокрема, «Ростдорстрою», де сам замовник прописав: «підстави відхилення тендерної пропозиції відсутні». Також наявні пояснення замовника Постійно діючій адміністративній колегії АМКУ з розгляду тендерних скарг, надані у межах спірних торгів. З них випливає, що на переконання замовника, пропозиція «Ростдорстрою» відповідає вимогам тендерної документації, а сама компанія була правомірно допущена до аукціону.

Зважаючи на встановлені факти, суд задовольнив позов «Ростдорстрою» у повному обсязі. Тобто, суд не лише визнав незаконним та скасував рішення тендерного комітету САД у Миколаївській області про відміну спірної процедури закупівлі, але й зобов’язав дорожників продовжити процедуру з урахуванням «повідомлення про намір укласти договір з переможцем тендеру ТОВ «Ростдорстрой»».

Нагадаємо, 28 березня Господарський суд Херсонської області скасував рішення Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської ОДА про відміну тендеру на поточний середній ремонт автодороги О220211 Східне – Загорянівка – /М-14/ і визнав укладеною угоду з ПП «Полтавабудцентр» на 260,83 млн грн.