Держгеокадастр оголосив торги на аерофотозйомку майже всієї країни за чверть мільярда
05.12.2019   //  

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) 26 листопада оголосила тендер щодо аерофотознімання більшої частини території України очікуваною вартістю 276,59 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На строк до грудня 2020 року за дорученням прем’єр-міністра Олексія Гончарука хочуть замовити аерофотознімання, створення цифрових ортофотопланів масштабу 1:10 000 і цифрових моделей рельєфу. За його словами, 3Д-моделі потрібні для проектування доріг, зрошування земель і реагування у разі складних погодних умов. Обсяг замовлення складає 426 тис кв. км (крім Львівської, Волинської, Донецької і Луганської областей, Криму і 20-кілометрової буферної зони вздовж державного кордону з усіма сусідніми державами).

Таким чином, очікувана ціна послуг становить 650 грн. за один квадратний кілометр.

Тендерна документація вимагає від майбутніх учасників підтвердити наявність:

  • не менше 3 спеціалізованих літаків, 3 відкаліброваних цифрових аерофотокамер, 15 повірених двочастотних GNSS-приймачів, комп’ютерної та периферійної техніки;
  • не менше 15 фотограмметристів, 15 геодезистів (топографів, картографів або ГІС спеціалістів), 3 аерофотогеодезистів, 1 сертифікованого інженера-геодезиста;
  • досвіду виконання аналогічного договору про аерофотознімання, створення цифрових ортофотопланів, створення цифрових моделей рельєфу (або кількох за видами робіт).

Обладнання може бути власне чи залучене, а працівники – в штаті чи за угодами.

Аерофотокамера має бути цифровою кадровою з розміром зображення не менше 80 Мп або скануючого типу з шириною полоси захвату 8 Кп, з фокусною відстанню об’єктиву 60-250 мм. Також вимагається гіроплатформа для аерофотокамери, електронна або механічна компенсація змазу, інерціальна та навігаційна системи управління зйомкою.

Тендерні пропозиції подаватимуть до 30 грудня, аукціон заплановано на 4 лютого.

Нагадаємо, раніше у листопаді ДП «Українське державне аерогеодезичне підприємство» Держгеокадастру без торгів орендувало у ТОВ «Аерогеодезичні технології» літак для аерофотознімання за 17,92 млн грн. Його підбирали під систему лазерного сканування землі LiDAR Leica TerrainMapper LN, яку купили рік тому за 65,88 млн грн. Секретар тендерного комітету, заступник директора Анатолій Джос заявив, що під неї підходить лише літак Л-410УВП. Тому на переговори запросили фірму, яка має такий літак (див. «Держгеокадастр влаштував монополію одного літака на аерофотозйомку землі»).