Завод «Укрзалізниці» просто забив на рішення тендерної колегії АМКУ і провів торги з «заточками»
04.12.2019   //   608 Переглядів

Філія «Дарницький вагоноремонтний завод» АТ «Українська залізниця» провела аукціон на закупівлю зварювального дроту за тендерною документацією, яка містила дискримінаційні вимоги, і в яку Адміністративна колегія АМКУ з розгляду тендерних скарг зобов’язувала внести зміни. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Йдеться про закупівлю 23 тон обмідненого сталевого зварювального дроту Св-08Г2С-О 1,4 мм. Тендер із очікуваною вартістю 1,13 млн грн оголосили 30 жовтня.

8 листопада один із учасників ринку, ТОВ «Метизний завод “Дона”», поскаржився в Антимонопольний комітет на дискримінаційні вимоги оприлюдненої тендерної документації.

Розглянувши скаргу, 25 листопада Тендерна колегія АМКУ вирішила, що замовник повинен внести зміни до тендерної документації, виклавши спірні пункти у більш конкурентний спосіб. Зокрема, зміни мали стосуватись вимоги до учасників про підтвердження досвіду виконання аналогічного договору постачання:

  • Саме на АТ «Укрзалізниця»;
  • Із загальним обсягом поставки не менш ніж 100 тон;
  • Із наданням актів приймання-передачі товару;
  • Із наданням звіту про виконання договору про закупівлю, опублікованого на сайті замовника та завіреного учасником;
  • Із наданням копії письмової рознарядки від замовника.

«Враховуючи інформацію, викладену в мотивувальній частині цього рішення, Колегією встановлено, що під час проведення Процедури закупівлі Замовник допустив порушення, які на момент прийняття Колегією цього рішення можна виправити шляхом внесення відповідних змін до Документації», – констатували державні уповноважені.

Проте замовник не став вносити зміни до тендерної документації. Натомість, 3 грудня о першій годині дня у межах спірних торгів відбувся аукціон.

Участь в аукціоні взяли: ТОВ «Завод “Метизник”», ТОВ «Юнік-Сервіс», ТОВ «Паливопостачукраїна», ПАТ «ВО “Стальканат-Сілур”» та ТОВ «Метизний завод “Дона”», яке і скаржилось на дискримінаційну складову спірних торгів в частині тендерних вимог.

Аукціон завершився перемогою «ВО “Стальканат-Сілур”». Із початкової цінової пропозиції у 957,25 тис. грн компанія впала до відмітки у 942,98 тис. грн.

Як повідомляли «Наші гроші», одеський виробник канатів, строп, дротів і сіток «ВО «Стальканат-Сілур» належить колишньому голові Одеської ОДА Володимиру Немировському. З середини 2015 року через систему «Прозорро» «Стальканат-Сілур» отримало замовлень на суму 939,71 млн грн. З них 216 млн грн – за результатами закупівель філій Укрзалізниці.