Поліція розслідує завищення на 40% робіт з благоустрою озера в парку Відрадний, який у Кличка замовили за 40 мільйонів
04.12.2019   //  

Національна поліція розслідує кримінальне провадження за фактом можливого привласнення бюджетних коштів при виконанні робіт з розчищення і впорядкування озера в парку Відрадний у Солом’янському районі Києва, які замовило ККО «Київзеленбуд» за більш ніж 42 млн грн. Про це написав Олександр Глазунов у виданні «КиевVласть».

Підставою для внесення даних в ЕРДР став аудиторський звіт, який був складений 31 липня 2019 р. за результатами аудиту Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту Київської КМДА. Тоді аудитори перевіряли діяльність «Київзеленбуду» як замовника розчистки та благоустрою озера в парку Відрадний та виявили порушення на 82 тис грн. і ризик втрат 3,9 млн грн.

У матеріалах судової справи вказано, що у 2017 р. «Київзеленбуд» замовив ТОВ «Ріальто» розробку проекту «Розчистка та благоустрій озера в парку Відрадний» за 499 тис грн. В подальшому, у жовтні 2018 р. сторони уклали договір на виконання робіт з коригування цього проекту за 167 тис грн.

У листопаді 2018 р. «Київзеленбуд» замовив ТОВ «Будмонтажсервіс І» виконання безпосередньо самого розчищення і впорядкування цього озера за 42,2 млн грн. У грудні минулого року «Київзеленбуд» замовив «Ріальто» авторський нагляд щодо виконання робіт за 38,8 тис грн.

Як стало відомо слідчим, згідно з даними КП «Київекспертиза» від 5 липня 2019 р., загальна вартість виконаних робіт на об’єкті склала 9,84 млн грн. За результатами перевірки фактичних обсягів і вартості робіт, яку проводили фахівці цього КП, була підтверджена вартість виконаних робіт лише на 5,9 млн грн. Таким чином, завищення вартості виконаних робіт становить 3,94 млн грн. або 40,04% від загального обсягу перевірених робіт.

Шевченківський райсуд Києва 24 жовтня надав слідчим доступ до низки документів: договору підряду на виконання робіт, дефектні акти, штатний розклад ТОВ «Будмонтажсервіс І», наказ про призначення директора цього підприємства тощо.

Як повідомлялося, в березні 2019 року жителі масиву Відрадний у Солом’янському районі висловили стурбованість щодо припинення робіт з благоустрою озера в місцевому парку. На їх думку, водойму необхідно рятувати від екологічної катастрофи, але ніхто цим не займається.

Надалі цю проблему обговорили в Київраді. У квітні 2019 р. в ході засідання комісії з питань екологічної політики активісти повідомили, що озеро знаходиться в жахливому стані, дрібніє, а його втрата призведе до повного знищення водойм в парку Відрадний, який є історичним місцем.

Тоді начальник управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований повідомив, що в 2018 р. була розроблена проектно-кошторисна документація на роботи по благоустрою. Однак, у «Київзеленбуду» виникли проблеми з фінансуванням. Ймовірно, через це роботи і не були закінчені.

Депутати прийняли рішення звернутися до комісії Київради з питань бюджету, а також до Департаменту фінансів КМДА з проханням розглянути можливість виділення додаткового фінансування для розчищення озера «Відрадне». «Але ніхто з членів цієї комісії не звернув увагу на те, що в 2018 р. на благоустрій цього озера було виділено понад 42 млн грн., і нікого не зацікавило, скільки коштів витрачено і як вони були використані», – йдеться в матеріалі.

Як повідомляли ЗМІ, в 2018 р. фінансування робіт по цьому об’єкту було недостатнім, в результаті чого у «Київзеленбуд» виник борг перед підрядником. У травні 2019 р. фінансування відновили, проте в недостатньому обсязі. 24 липня 2019 р. КМДА видала розпорядження, яким передбачила фінансування робіт на озері на 33,89 млн грн. Станом на серпень 2019 р., з цієї суми підрядній організації вже було перераховано 5,6 млн грн.

Засновниками ТОВ «Ріальто» є Сергієм Приймаченко та Олександр Яровий, директор – Микола Яровий.

Засновниками «Будмонтажсервіс I» є екс-депутат Чернівецької облради Олександр Гандзюк, Андрій Гандзюк і Алла Гандзюк, директор Михайло Палик.

З 16 липня 2019 року обов’язки гендиректора «Київзеленбуду» виконує Олексій Король. З 27 квітня 2018 року по липень 2019 року в.о. гендиректора була Наталя Бєлоусова, до неї з 1 серпня 2016 року підприємством керував Михайло Наконечний.