Льотна академія НАУ купила український навчальний літак за 6 мільйонів
04.12.2019   //   672 Переглядів

Льотна академія Національного авіаційного університету 29 листопада за результатами тендеру замовила ТОВ «Хімічні авіаційні технології» літак за 6,00 млн грн., що за курсом на дату укладення угоди складає $249 тис. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у Кропивницький поставлять новий однодвигунний літак «ХИАТ-650УТ/СХ» власного виробництва для підготовки пілотів для отримання свідоцтв авіаційного персоналу та кваліфікаційних відміток за рейтингами польотів за приладами та вночі.

Гарантійний строк на літак становить рік або 500 льотних годин із дати поставки.

На сайті виробника «Хімічні авіаційні технології» ця модель у стандартній комплектації з гарантією три роки або 300 льотних годин коштує $210 тис, але невідомо, з ПДВ чи без.

Ціна угоди всього на 0,1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 6,00 млн грн.

Єдиним конкурентом із майже новим навчальним літаком Cessna-172 (США) була фірма «FL Rider Llc» (штат Флорида, США) Сергія Бунякіна, Олександра Томака та Олени Терски, якою керує Наталя Бунякіна. Ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Київський виробник «Хімічні авіаційні технології» («ХІАТ»), який належить директору Віталію Яригіну і ПрАТ «Солді і Ко» Ганни Бондаренко і Сергія Брижаня, вперше виграв підряд. Фірма є співзасновником приватного закладу вищої освіти «Українська льотна академія» Веселівської територіальної громади Запорізької області, громадської спілки «Агроавіація України» і ТОВ «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології».