Прокуратура розслідує заволодіння коштами на благоустрою ділянки на Андріївському узвозі у бік фунікулера за 12 мільйонів (фото)
02.12.2019   //   364 Переглядів

Прокуратура досліджує обставини протиправного заволодіння бюджетними коштами службовими особами ТОВ «Ж.О.К.» під час проведення благоустрою ділянки, розташованої між будівлями 21 та 23 на Андріївському узвозі у Києві у напрямку фунікулера (будівельні роботи). Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 11 листопада.

15 травня цього року управління капітального будівництва, архітектури та землекористування Подільської райдержадміністрації Києва замовило «Ж.О.К.» капремонт об`єкта: «Благоустрій ділянки, розташованої між будівлями 21 та 23 на Андріївському узвозі у напрямку фунікулера у Подільському районі м. Києва» за 12,49 млн грн.

Згідно з угодою, підрядник повинен був облаштувати підпірну стінку, встановити захисні решітки та перила, укласти настил, замінити огорожу біля громадського туалету. Договір передбачав електротехнічні роботи – монтаж системи відеоспостереження та установку болардів (улаштування системи автоматизованих механізмів доступу). Також підряднику необхідно було провести благоустрій території. Всі роботи повинні бути завершені до кінця серпня 2019 року.

10 липня працівники УЗЕ у м. Києві ДЗЕ Нацполіції України та спеціаліст в галузі будівництва провели огляд ділянки між будинками 21 та 23 на Андріївському узвозі, продовженням якої є діюча Алея художників. У той день жодних будівельно-монтажних робіт не проводилося. В`їзд на дану ділянку зі сторони Андріївського узвозу був облаштований двома світлофорами та 4 металевими болардами.

Під час огляду було виявлено, що фігурний елемент мощення (ФЕМ) за зовнішніми ознаками був влаштований раніше 2019 року. Вказаних у дефектному акті об`ємів робіт конструкцій та матеріалів не виявлено. Фундамент підпірної стіни теж був влаштований раніше 2019 року.

Також була виявлена невідповідність вказаних у тендерній документації металевих прогонів з їх фактичною наявністю. Згідно дефектного акту, на думку спеціаліста, об`єм бетону не використаний. Улаштування дощатих покриттів на земельній ділянці виявлено не було.

4 вересня, коли капремонт вже повинен бути завершеним, поліцейські та спеціаліст у будівельній галузі провели повторний огляд ділянки і не встановили змін та факт виконання робіт у період між проведеними оглядами.

За даними слідства. Управління капбудівництва, архітектури та землекористування Подільської РДА перерахувало «Ж.О.К.»10 млн грн. за роботи, які фактично не проводилися.

Суд наклав арешт на документацію управління капбудівництва, архітектури та землекористування по благоустрою ділянки, розташованої між будівлями 21 та 23 на Андріївському узвозі.

Ділянка між будівлями 21 та 23 на Андріївському узвозі станом на кінець листопада

 

Прокуратура також вважає, що невстановлені службові особи управління капітального будівництва, архітектури та землекористування Подільської РДА разом із невстановленими досудовим розслідуванням особами ТОВ «Ж.О.К.» намагаються привласнити бюджетні кошти при проведенні робіт по реконструкції будівлі дошкільного навчального закладу №151 вартістю 33 млн грн.

Керівником створеного у кінці 2017 р. ТОВ «Ж.О.К.» є Марія Гончаренко, власник Сергій Хамбір. Він також є засновником ТОВ «Септіма», ТОВ «ЖОК», співвласником ТОВ «АВС груп», ТОВ «Інвестиційна компанія «Черемшина», ТОВ «ЕлектропівденмонтажКиїв», ТОВ «Економбудкомплектація», ТОВ «Технофасад.», ГО «Ваш будівельний партнер», керівником ТОВ «КЖВХ».

Згідно з даними системи «Прозорро», у 2018-2019 рр. «Ж.О.К.» виграло 9 тендерів на загальну суму 72,43 млн грн., у тому числі фірма отримала підряд від управління капітального будівництва, архітектури та землекористування Подільської РДА на будівництво громадської вбиральні на Андріївському узвозі за 4,04 млн грн.