Відсторонення Янчука з АРМА ініціював Дубілет
29.11.2019   //   1446 Переглядів

Дисциплінарне провадження і відсторонення голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) Антона Янчука ініціював міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет. Про це «Нашим грошам» стало відомо з витягу протоколу №19 засідання Кабміну від 15 листопада 2019 року, що опинився у розпорядженні “Наших грошей”.

У документі сказано, що по кадрових питаннях на засіданні Кабміну за пропозицією Дмитра Дубілета вирішили порушити дисциплінарне провадження стосовно голови АРМА Янчука. А комісії з питань вищого корпусу державної служби в установленому порядку доручили здійснити дисциплінарне провадження та за його результатами внести на розгляд уряду відповідні пропозиції.

Також Кабмін вирішив «погодитися з пропозицією міністра Кабінету Міністрів Дубілета Д. стосовно відсторонення голови АРМА Янчука А. від виконання посадових обов’язків, доручивши Секретаріату Кабінету Міністрів оформити зазначене рішення актом Кабінету Міністрів та подати його в одноденний строк на підпис прем’єр-міністрові».

Від «Наших грошей»: це формулювання свідчить про те, що відсторонити зібралися не когось із підлеглих Янчука, а голову АРМА особисто.

Як раніше повідомляли «Наші гроші», 21 листопада 2019 року на сайті Кабінету Міністрів з’явилася інформація «У Новояворівськ подають тепло». Де було сказано,  що «уряд притягнув до відповідальності керівництво АРМА за допущення зриву опалювального сезону в регіоні та відсторонив його від виконання обов’язків». АРМА відреагувала, що агентство «ще не отримувало документів про даний крок уряду». Згодом прес-служба Кабміну змінила текст повідомлення, видаливши інформацію про відсторонення голови АРМА Антона Янчука. Так само змінились пости прем’єр-міністра Олексія Гончарука у соцмережах.

За тиждень до цього, 13 листопада 2019 року прем’єр поїхав до міст Новий Розділ та Новояворівськ на Львівщині. І заявив, що Кабмін ініціює передачу ТЕЦ в управління компанії групи НАК «Нафтогаз». Причиною зміни управителя без конкурсу, за словами прем’єра, стала заборгованість зарплати, через яку працівники ТЕЦ відмовляються виходити на роботу і місто ризикує лишитися без світла і тепла. Детальніше про історію з ТЕЦ читайте у матеріалі «Фірму-управителя ТЕЦ Дубневичів після конкурсу переписали на директора рейдерського реєстраційного КП».

Очільник АРМА Антон Янчук за часів Порошенка працював заступником міністра юстиції Павла Петренка, а у 2008-2013 роках був старшим юристом ТОВ «Адвокатська компанія «МЛГруп», власником якої був сам Павло Петренко до призначення міністром.