Дніпровські чиновники і депутати таємно узгоджують питання з Корбаном
26.11.2019   //  

В офіс бізнесмена Геннадія Корбана, який значиться позаштатним радником мера Дніпра Бориса Філатова, регулярно з’їжджаються чиновники Дніпровської міської держадміністрації  і депутати міськради. Про це йдеться в сюжеті Валерії Іванової для Bihus.Info.

Протягом двох місяців журналісти спостерігали за офісом Корбана в житловому комплексі «Амстердам». Вони зафіксували регулярні візити чиновників і депутатів, відповідальних за ключові напрямки життєдіяльності міста – бюджет, транспорт, будівництво, доходи, ЖКХ. Ці зустрічі не носили офіційний характер, інформацію про них ніде не було розміщено.

Серед візитерів офісу, журналісти Bihus.Info зафіксували зокрема голову міської ради з питань бюджету та фінансів Артема Хмельникова. Він завідує доходами міста, готує проекти бюджету та контролює його виконання. За словами Хмельникова, до Геннадія Корбана він їздив, бо потребує узгодження питань формування місцевого бюджету.

«Це є регулярна практика зустрічей, оскільки я є головою бюджетної комісії міської ради, і… іноді необхідно погоджувати певні питання з фракцією і з партією політичною. І ми ці питання узгоджуємо, погоджуємо, обговорюємо з приводу розвитку міста» – розповів у телефонній розмові Хмельников.

Цю версію Хмельникова підтвердив і сам Геннадій Корбан, додавши, що має вплив на депутатів міської ради від «УКРОПу». Разом з Артемом Хмельниковим в офіс Корбана приїхав і друг бізнесмена – Михайло Кошляк. За часів спільних бізнесових справ Геннадія Корбана і олігарха Ігоря Коломойського Кошляка називали «головним силовиком групи компаній «Приват».

«Тристоронню» зустріч її учасники заперечують. При цьому журналістам вдалося зафіксувати – частина чоловіків, яких привіз кортеж Михайла Кошляка, після двогодинної зустрічі пересіла до автівки голови бюджетної комісії.

Окрім голови бюджетної комісії, регулярно офіс Геннадія Корбана відвідує і Олексій Бурік – ексдиректор Департаменту ЖКГ та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації часів президентства Віктора Януковича, а нині позаштатний радник мера Дніпра Бориса Філатова з питань капітального будівництва.

 

Окрім офісу Геннадія Корбана, Олексій Бурік часто приїжджає до Департаменту благоустрою і будівництва Дніпровської міської ради. Бурік або заходить до будівлі Департаменту самостійно, або ж проводить зустрічі з його працівниками прямо на парковці, біля свого авто. За словами мера Бориса Філатова, його позаштатний радник справді туди може їздити і навіть надавати вказівки чиновникам Департаменту:

– Не ну если он советник мэра, конечно он может ездить в Департамент благоустрою. Никаких проблем……  Подождите, я же не скрываю, что он мой советник. Не скрываю. Я не скрываю, что мы знакомы. Он «раднык», он общается с моими подчиненными. В этом нет ничего странного

-Він дає якісь вказівки працівникам департаменту?

-Ну, наверное, дает.

 

Окрім цього, Олексій Бурик володіє фірмою «Буд-Регіон», яка займається капітальним будівництвом. Компанія регулярно виграє тендери. Зокрема, майже мільярд гривень держзамовлень «Буд-Регіон» отримав від Департаменту Дніпропетровської облдержадміністрації, який раніше і очолював Бурік. Заробляє компанія і на тендерах міського Департаменту, до якого приїжджає Бурік. Щоправда, не напряму – фірми, які виграють ці тендери на будівництво, орендують техніку у «Буд-Регіону».

Ще один візитер офісу Геннадія Корбана – Олександр Козік. Він – начальник управління доходів міської адміністрації, яке було створено, за словами Геннадія Корбана, за його порадою. За його ж порадою очільником управління став Олександр Козік.

«Я  предложил Борису взять Козика, забрать его из бизнеса по сути, потому что он действительно высококвалифицированный менеджер. И создать так сказать под его руководством управление доходов. Для того, чтобы он фактически администрировал местные сборы» – заявив Корбан. 

За словами самого Олександра Козіка, на постійній основі він їздить до Корбана, бо шукає зв’язку з підприємцями, які не сплачують податки до бюджету.

«Я могу его попросить о чем то, то есть допустим… иногда так получается что в ходе анализа, я вижу что очень крупные предприятия не совсем корректно проводят оплату, по соответствующим моментам я не имею доступа к бенефициарам этих предприятий. Вот в таких моментах я прошу его посодействовать в организации встреч с менеджментом или с кем-то еще» – заявив Олександр Козік. 

Також журналістам вдалося зафіксувати приїзд до Корбана заступника Бориса Філатова – Олександра Сидоренка. Ще – заїзд одразу трьох авто, зареєстрованих на міський департамент транспорту та інфраструктури. Його очільник – Ігор Маковцев стверджує в інтерв’ю, що приїжджав обговорювати особисті питання. Натомість, Геннадій Корбан розповів, що з Маковцевим він обговорює «транспортну концепцію міста».

 

Мер Дніпра Борис Філатов в розмові з журналістами заявив, що слідкує за всіма подіями, що відбуваються в місті. При цьому Філатов не зміг відповісти на питання що конкретно його підлеглі роблять в офісі бізнесмена Геннадія Корбана.