«Альтком» із харків’янами на субпідряді виграв майже мільярд на аеропорт Вінниці
26.11.2019   //   692 Переглядів

КП «Аеропорт Вінниця» Вінницької міської ради 22 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» реконструкцію аеродрому за 896,88 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2021 року виконають дорожні роботи та влаштують інженерне забезпечення.

Субпідрядник ТОВ «Енергосинтез-2006» влаштує все аеродромне обладнання, а також мережі електропостачання, зв’язку та управління на 21% від загальної вартості підряду.

За підсумковими відомостями ресурсів без доставки і ПДВ, ціни арматурної сталі, бетонів, розчинів, деревини, опалубки, піску та щебеню відповідають ринку та іншим тендерам.

Далекомірні радіомаяки DME-415 та DME-435 коштують по 6,33 млн грн. У травні аеропорт «Запоріжжя» замовив далекомірний радіомаяк DME-415 за 6,30 млн грн.

Гарантійний строк на капітальні конструкції становить десять років, а на некапітальні – чотири роки. Розмір забезпечення виконання договору складає 2,5% від його вартості.

Ціна нинішньої угоди на 7% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 962,61 млн грн.

Після низки відхилень і оскаржень в АМКУ недопущеними до торгів виявились шість компаній. Консорціум «Мікстрансбуд» приніс неповні договори про реконструкцію аеродромів у Казахстані. ТОВ «БК Пегас» не підтвердило досвід і не подало кілька листів. ТОВ «Автомагістраль-Південь» подав неповний договір субпідряду про реконструкцію аеродрому Одеси і не підтвердило право власності на вимірювальну лабораторію. Компанія «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Tic. ve Sanayi A.S.» (Туреччина) не надала відгук до аналогічного договору, антикорупційну програму та наказ на призначення підписанта довіреності. ТОВ «Ростдорстрой» подало неповний договір субпідряду про реконструкцію аеродрому Одеси і договір про капремонт смуги аеропорту в Черкасах класу наслідків СС2 замість СС3. Компанія «AzVirt MMC» (Азербайджан) не перевела у довідці вартість аналогічного договору в гривні, принесла кілька перекладів без печатки бюро перекладу і не подала інформацію про характеристики предмета закупівлі.

Єдиним допущеним конкурентом виявилось ТОВ «Альтіс-Констракшн» з корпорації «Альтіс-Холдинг» Олександра Глімбовського – тестя Романа Насірова, який з 2015 року очолював Державну фіскальну службу України. Ніхто не знижував ціну на аукціоні.

Переможець «Альтком» належить голландській фірмі «Альтком Б.В.» компанії «Altcom Global N.V.» із Нідерландів і донецького ТОВ «Фінансово-промислова група «Альтком» Олександра Тісленка і Сергія Павлічєва. Основні тендерні перемоги групи «Альтком» припали на період, коли підготовку до Євро-2012 курував віце-прем’єр Борис Колесніков.

Харківським субпідрядником «Енергосинтез-2006» (стара назва – «ІДМ-Сервіс») Олени Переверзєвої керує Дмитро Дерев’янко. Раніше засновниками були Андрій Вишар та Олександр Черепинський. Другий раніше співволодів ТОВ «Топ-Сервіс-Інвест», яким керує Кирило Левін, бізнес-партнер екс-нардепа від БПП Олександра Грановського.

Співзасновником «Топ-Сервіс-Інвесту» є ТОВ «Міжрегіональний Інвестиційний Союз» панамської «Танагер Холдінгс Лімітед Інк», кінцевим бенефіціаром через яку нині вказаний Віталій Вайнштейн з Німеччини, а раніше був росіянин Михайло Андреєв.

Київський «Міжрегіональний Інвестиційний Союз» був прописаний у БЦ «Євразія» по вул. Жилянська, 75, де розташовувалась приймальня Грановського, якого у ЗМІ називали неофіційним куратором судів і прокуратури за часів президентства Петра Порошенка.

Сам Олександр Грановський заперечив будь-який зв’язок «з бізнесменами з Харкова».