Судді прислухались до прокурора і звільнили від відповідальності ректора та депутата, яких піймали на корупції
23.11.2019   //   663 Переглядів

Начальник відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури Чернігівської області Валерій Карась просить суддів Деснянського райсуді Чернігова звільняти деяких депутатів Чернігівської міськради та ректора від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією. Про це написав активіст Олександр Гашпар на своїй сторінці у Фейсбук з посиланням на постанови суду.

Так, 10 жовтня в судовому засіданні прокурор Карась попросив суд по можливості не притягувати ректора Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка Миколу Носка до адміністративної відповідальності за вчинення дій і прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів та обмежитись щодо нього усним зауваженням.

Усупереч Закону України «Про запобігання корупції» у 2018 році ректор видав наказ, що стосувався призначення на посаду доцента кафедри дошкільної та початкової освіти після закінчення докторантури його дочки. Носко повністю визнав свою вину.

Суддя Андрій Сапон зробив так, як просив прокурор, тобто звільнив ректора від відповідальності.

Вже в іншому судовому засіданні, 13 листопада прокурор Карась попросив суд звільнити від адміністративної відповідальності депутата Чернігівської міської ради Олександра Тарасовця у зв`язку з тим, що його голосування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою для ПАТ «Готель «Градецький», одним з акціонерів якого є його рідний брат, є малозначним правопорушенням.

Суддя Руслан Григор’єв звільнив Тарасовця від адміністративної відповідальності, зробивши йому усне зауваження.

Гашпар розмістив фото, на якому можна побачити разом екс-голову Деснянського райсуду Чернігова та екс-голову Чернігівського окружного адмінсуду Віталія Добрянського та прокурора Карася.

«Якщо хтось вважає,що це в нас просто гуманні прокурори і судді, скоріш за все помиляється, бо тих депутатів, у яких немає великих грошей і певних зв’язків, притягують до відповідальності і за менш серйозні правопорушення», – написав Гашпар.