Фірма в суді вимагає розірвати угоду на перевезення парогенераторів АЕС за 98 мільйонів
21.11.2019   //   1579 Переглядів

ТОВ «Коприг» подало позов до ВП «Рівненська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» про визнання недійсним договору з ТОВ «Альтаір Карго Транс» на послуги з перевезення. Про це стало відомо з ухвали Господарського суду Рівненської області від 31 жовтня.

РАЕС 9 жовтня замовила «Альтаір Карго Трансу» перевезення двох парогенераторів ПВГ-1000М із майданчика ЗАЕС на майданчик РАЕС до травня 2020 року на 98,47 млн грн.

Парогенераторами №66, 67, виготовленими ТОВ «Атоммаш» (Росія) в 1992 році, хочуть замінить старі парогенератори на блоці №3. Їх перевезуть тягачем із майданчика ЗАЕС на баржу на причалі ЗАЕС, потім баржею в Черкаський річковий порт, потім тягачем із баржі на станцію Черкаси, а потім залізницею на майданчик РАЕС на станції Рафалівка.

За підсумковою відомістю ресурсів без ПДВ, транспортна рама коштує 11 млн грн., дві чаші транспортної рами – по 6,32 млн грн., а чотири ложементи – по 1,25 млн грн.

Закупівлю провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції.

В обґрунтуванні було сказано, що парогенератори неможливо перевезти залізницею через необхідність довготривалого ремонту залізничних шляхів від ЗАЕС до станції Енергодар.

Замовник визначив, що «Альтаір Карго Транс» має досвід перевезення великорозмірних і тяжких вантажів залізницею та автотранспортом, матеріально-технічну базу, спеціальну оснастку і кваліфікований персонал. Фірма розробляє і погоджує з відповідними органами логістику доставки великорозмірних та тяжких вантажів без територіальних обмежень.

Для перевезення парогенераторів вагою по 317 т передбачають задіяти тягач MAN 41.663 FVDS вантажопідйомністю 500 т, залізничний транспортер ТСЧ-400 вантажопідйомністю 400 т, такелажну оснастку, домкрати, а також спеціальне гідравлічне обладнання.

Транспортер ТСЧ-400 із парку ПАТ «Українська залізниця» єдиний в Україні, але термін його служби спливає в грудні 2019 року, після чого подальша експлуатація неможлива.

Замовник розглянув можливість залучення іноземного транспортного засобу. Однак закон про автотранспорт забороняє перевезення вантажів іноземними транспортними засобами без дозволу Мінінфраструктури. Дозвіл можна отримати лише, якщо на території України немає транспортного засобу, який дозволяє забезпечити виконання робіт. Відсутність аналогічних транспортних засобів на території України, що здатні перевезти вантаж вагою 317 т, підтверджена довідкою Територіального сервісного центру МВС від 2 березня 2019 року. При цьому такий транспорт є в наявності в «Альтаір Карго Трансу», тому підстави для звернення в Мінінфраструктури для залучення іноземного транспорту відсутні.

«Альтаір Карго Транс» повідомив, що орендує транспортер 3996 вантажопідйомністю 400 т і має досвід виконання купи підрядів на перевезення високовольтних трансформаторів.

Довідково:

Львівський «Альтаір Карго Транс» на чолі з Віктором Москаленком належить Андрію Романчуку. Останній також володіє ТОВ «Укртрансальянс» і ТОВ «Трансмашстрой».

Дніпровський «Коприг» на чолі з Юрієм Чекодаєвим належить Івану, Олексію і Світлані Чекодаєвим. На сайті фірми сказано, що вона імпортує обладнання. Юрій Чекодаєв також володіє ТОВ «Контракт Сервіс Груп» сам та ТОВ «Коприг Лтд» з Іваном Чекодаєвим.

За цим посиланням є відео і фото перевезення парогенераторів ПГВ-1000М залізницею, автотранспортом і баржею з заводу-виробника в Росії на Тяньваньську АЕС-2 у Китаї.