Антимонопольники оштрафували фірму, яка обіцяла вилікувати від алкоголізму «за одне відвідування»
21.11.2019   //  

Хмельницьке територіальне відділення АМКУ наклало 17 тис. грн штрафу на ПП «Сімейний лікар» за розповсюдження неправдивої інформації про лікування від алкоголізму і тютюнової залежності за одне відвідування. Про це свідчить рішення Відділення від 8 листопада.

Відділення встановило, що у грудні 2018 року ПП «Сімейний лікар» розмістило у газеті «Подільські вісті» рекламне оголошення, у якому повідомляло, про «Лікування алкогольної та тютюнової залежності – лікування проводиться за одне відвідування».

Антимонопольники запідозрили, що поширена інформація є неправдивою та вводить в оману. Сама ж згадка про лікування «за одне відвідування» може вплинути на вибір потенційних пацієнтів, а отже така реклама підприємства може бути проявом недобросовісної конкуренції.

Для з’ясування обставин справи Відділення скерувало інформаційні запити компанії «Сімейний лікар», а також іншим учасникам ринку.

Відповідач пояснив, що процедура проводиться за допомогою «рефлексо-терапевтичного впливу на основні меридіани, на середньому рівні».

«У випадку, якщо пацієнт відчуває потяг до алкогольних напоїв (палінню) необхідно повторити процедуру і виставити максимальний рівень. Лікування від алкогольно – тютюнової залежності, проводиться за одне відвідування, медикаментозно, лікарськими засобами. Тривалість курсу лікування встановлює лікар індивідуально», – пояснили у компанії.

Таким чином, антимонопольники підтвердили тезу про те, що лікування алкогольної та тютюнової залежності за одне відвідування – насправді не відповідає дійсності.

Додатково інші учасники ринку повідомили, що:

  • позбавити пацієнта від алкогольної та тютюнової залежності за одне відвідування неможливо, так як алкогольна і тютюнова залежність – це хронічні захворювання, зазначені в міжнародному класифікаторі хвороб 10-го перегляду;
  • лікування синдрому залежності складний, багатокомпонентний, багатоетапний (нерідко довічний) процес у рамках медичної спеціальності «Наркологія» і суміжних з нею дисциплін (психіатрія, психотерапія, медична психологія).

Проаналізувавши всі матеріали справи, антимонопольники визнали дії «Сімейного лікаря» недобросовісною конкуренцією та наклали на компанію 17 тис. грн штрафу.

ПП «Сімейний лікар» належить Марині Ящук та Віктору Марущаку.

Ящук також виступає співвласницею ПП «Х-ВАРНА-МЕД», яке спеціалізується на медичній практиці. У мережі також можна знайти рекламні оголошення компанії щодо ефективного лікування від алкоголізму із повідомленням «пацієнт може бути в стані алкогольного сп’яніння або запою, але на ефективність лікування це не впливає».

З ЄДР відомо, що за колишньою адресою прописки Марущака у дев’яностих була зареєстрована Приватна фірма «Вімар» з кведом – клубні заклади. Досі це підприємство не ліквідоване, проте фактів щодо його функціонування немає.