СБУ розслідує ймовірну переплату заповідником понад 10 мільйонів за будівлю завдяки підробленому звіту оцінки майна
20.11.2019   //   794 Переглядів

Головне управління СБУ у м. Києві та Київській області розслідує можливе завищення вартості будівлі колишнього кафе Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав» за завищеною ціною. Про це свідчать дані Єдиного держреєстру судових рішень.

За даними слідства, у грудні 2018 року генеральний директор заповідника купив у м. Переяслав Київської області у фізособи ділянку площею 0,1 га за 542 тис грн та будівлю кафе «Старий вертеп» площею 609 кв м за 19,45 млн грн.

Як вказують слідчі, вартість будівлі кафе, що розташоване поряд із музеєм Заповіту Т.Г. Шевченка, може бути значно завищеною.

Зокрема, встановлено, що у 2018 року на Інтернет сайтах contry.ua та OLX було розміщено оголошення про продаж вказаного кафе за ціною $200 тис. (або 5,58 млн грн).

Підставою для визначення ціни об’єктів під час укладання угод стали звіти про оцінку майна від 14.12.2018, видані компанією «БТІ+Оцінка». За даними слідства, звіт про грошову оцінку будівлі та ділянки має певні ознаки фіктивності. Зокрема, оцінювач провів порівняльний аналіз вартості схожих об’єктів нерухомості, які в дійсності ніколи не виставлялись на продаж. Так, у звіті відображений об’єкт на продаж – кафе у м. Яготин, яке насправді є магазином і на продаж ніколи не виставлялося, і на фото зовсім інший невідомий об’єкт.

Відзначимо, що кримінальне провадження у січні відкрив слідчий відділ Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП в Київській області. А у березні справу забрало Головне управління СБУ у м. Києві та Київській області.

З 2014 року керівником Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» є Олексій Лукашевич. НІЕЗ «Переяслав» підпорядкований Міністерству культури України, фінансується з державного бюджету та спеціального фонду (власні надходження) і є головним розпорядником бюджетних коштів.

Засновником ТОВ «БТІ+Оцінка» (з вересня – ТОВ «Мелвейт») є сейшельська компанія «Кларенс Холдінг Лтд.», керівником – Ірина Ініно.