Кличко дозволив «микитасям» на третину підняти ціну ремонту Шулявського мосту – до 815 мільйонів
20.11.2019   //  

У листопаді ТОВ «Північно-український будівельний альянс» отримало 88,52 млн грн. із 227,67 млн грн., які КМДА додатково виділила йому на реконструкцію Шулявського мосту. Про це повідомляється в системах «Прозорро» і «.007».

У червні 2018 року ця компанія виграла тендер КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» щодо реконструкції розв’язки на перетині проспекту Перемоги з вулицею Гетьмана за 598,50 млн грн. (детальніше див. «Микитасі» таємно розпиляли 600 мільйонів на Шулявський міст попри підроблений відгук з «Уркаїною»).

У жовтні 2019 року вартість договору збільшили додатковою угодою на 227,67 млн грн. Отже, реконструкція подорожчала на третину – до 814,52 млн грн.

Обсяг будівельних робіт за договором не змінився, про що сказано в додатковій угоді.

Замовник пояснив подорожчання тим, що з літа 2018 року зросли індекс споживчих цін і ціни на матеріально-технічні та трудові ресурси, а також змінилися діючі нормативи щодо визначення рівня прибутку та адміністративних витрат. Він послався на експертний звіт ДП «Укрдержбудекспертиза» від 14 серпня 2019 року щодо скоригованого проекту реконструкції, затверджений Розпорядженням КМДА від 7 жовтня 2019 року №1775.

Як повідомляє система «.007» за даними порталу «Є-Дата», у листопаді фірма отримала з додаткових коштів 88,52 млн грн. Усього за договором їй перерахували 671,96 млн грн.

Нагадаємо, у жовтні Господарський суд міста Києва підтримав «Північно-український будівельний альянс» у справах за позовами проти Антимонопольного комітету України, скасувавши виписані компанії 127,45 млн грн штрафів за розіграш трьох будівельних тендерів із ТОВ «Спецбуд-Плюс». Серед них була реконструкція Шулявського мосту.

Улітку прокуратура порушувала справу за підробку фірмою «Спецбуд-Плюс» документів по Шулявському мосту за скаргою «Центру протидії корупції». Згодом поліція припинила перевірку фактів зі звернення «ЦПК» через відсутність ознак кримінального порушення.

Київський «Північно-український будівельний альянс» належить Андрію Якусевичу, який був позаштатний помічником уже екс-нардепа з «Волі народу» та екс-президента держкорпорації «Укрбуд» Максима Микитася. Однак у другій половині вересня 2018 року представник будівельного холдингу заявив, що Микитась вийшов з будівельного бізнесу.

У жовтні Микитася арештували за підозрою в організації корупційної схеми з квартирами для Нацгвардії. Згодом він вийшов із СІЗО, оскільки за нього внесли заставу в 80 млн грн.