Інспектор ДАБІ зупинив дію вихідних даних на забудову навпроти «Зоряного» і вимагає зменшити висоту майже удвічі
19.11.2019   //  

Головний інспектор Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві 18 жовтня зупинив дію містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкту будівництва «Реконструкція нежитлової будівлі – корпус №4 (літ Е) під адміністративну будівлю з паркінгом» на вул. Московській, 8 у Печерському районі м. Києва. Про це свідчить ухвала Окружного адмінсуду м. Києва від 12 листопада.

Головний інспектор будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноваженого органу з питань архітектури та містобудування Департаменту ДАБІ у м. Києві Сергій Іваницький водночас видав припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності із вимогою усунути порушення у пункті 1 «Містобудівні умови та обмеження» гранична висота h=50,7 м шляхом приведення вимог містобудівних умов та обмежень до положень Генерального плану міста Києва.

Позов про скасування рішення та припису інспектора подав Департамент містобудування та архітектури КМДА, який видав вказані містобудівні умови та обмеження 20 серпня цього року компанії «Філософія девелопмента».

Як відомо, вул. Московська, 8 знаходиться в Центральному історичному ареалі Києва, де існує обмеження по висоті – не вище 27 м.

12 листопада суддя ОАСК Анна Кузьменко відкрила провадження у цій справі і вирішила розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Як відомо, на початку квітня цього року корпус заводу «Арсенал» з ділянкою по вул. Московська, 8 (перехрестя вулиці Московської та Кловського узвозу) за 563,71 млн грн були продані на аукціоні. Добровільний продаж провів «Укргазбанк» через СЕТАМ.

У квітні право власності на майно зареєстрували за «Філософія девелопмента», що пов’язане з корпорацією «Укрбуд» екс-нардепа Максима Микитася.

За даними Youcontrol, ТОВ «Філософія девелопмента» у квітні 2018 року створили Вячеслав Мармиш і Андрій Марцинів. Мармиш працював прокурором Шевченківського району, поки не був звільнений одразу після Майдану у 2014 році. У 2015 році він вже працював заступником президента корпорації «Укрбуд».

19 вересня гендиректор корпорації «Укрбуд» Олег Майборода у Facebook повідомив, що Микитась вийшов з будівельного бізнесу.

Нинішнім засновником компанії «Філософія девелопмента» є ТОВ «Алакант Компані», створене 5 листопада цього року. Засновником «Алакант Компані» є Ірина Педан, а директором – Ольга Чужко.

Між тим з 20 вересня керівником «Філософії девелопмента» є Олег Гуриненко. Він також є керівником ТОВ «Трейд-Інвест», бенефіціарним власником якого є Дмітрій Буряк – російський бізнесмен Дмитро Буряк відомий на ринку як девелопер будівельних проектів «DeVision» у Литві та Україні, а також виробник біологічно активних добавок.