«Закон і порядок» для Вавриша і Ісаєнка
18.11.2019   //  

Завдяки позовам ГО «Закон і порядок» судді з Окружного визнали законними дозволи на будівництво ряду сумнівних забудов Ісаєнка і Вавриша.

Поки громадськість слідкує за тим, як справа по одіозних суддях Окружного адмінсуду м. Києва «помирає» завдяки їхніх столичним колегам, в самому ОАСКу кипить робота.

Окружний адмінсуд активно розглядає позови громадської організації «Європейський закон і порядок», яка приходить з вимогами скасувати дозволи на будівництво. У результаті чого ці дозволи з розряду сумнівних переходять в розряд легітимних.

Список цих забудов вельми цікавий. Серед них, наприклад, житлові комплекси на території заводу «Арсенал» у Києві і на березі моря в Одесі. Детальніше про них трохи нижче. А зараз більше про суть того, що робить ГО за допомогою ОАСКу.

«Європейський закон і порядок» безпідставно подає позови, заздалегідь знаючи, що отримає відмову. Позови ГО приречені на провал через те, що «Європейський закон і порядок» не має жодного стосунку ні до виданих дозволів ДАБІ, ні до самих забудов. Відтак, його права нічим не порушені, і суду немає що захищати.

ОАСК у підсумку очікувано відмовляє ГО, але при цьому чомусь дописує у рішенні, що дозволи на будівництво є правомірними, а забудови – відповідають генплану.

Здавалось би, постійно отримуючи відмови, ГО мала би заспокоїтись. Але ні. Свою настирливість  громадська організація обґрунтовує тим, що «вважає оскарження незаконного дозволу на будівництво своїм обов’язком».

Загалом ГО подало вже сім позовів по різних забудовах. Із них по шести суд уже відмовив, ще по одному – рішення ось-ось буде, і ще один позов був зареєстрований буквально на днях (6 листопада).

Крім судів першої інстанції, громадська організація вступає на стадії апеляції у справи, де забудовники вимагають видачі їм документів. Так, «Європейський закон і порядок» долучався до процесу, де ТОВ «Катерпіллер» в ОАСКу домоглося видачі йому дозволу на будівництво житлового комплексу на вул. Предславинській, 35 у Києві, а також – до справи ТОВ «Будресурс», яке через «суд Вовка» зобов’язало Департамент КМДА видати йому містобудівні умови та обмеження на будівництво багатофункціонального комплексу на вул. Жилянській, 81, вул. Гайдара, 5 у столиці.

Та повернемося до списку забудов, за які вважає своїм обов’язком «боротися» ГО «Європейський закон і порядок». Усі вони пов’язані напряму із нардепом від ОПЗЖ Дмитром Ісаєнком (ліворуч) та його бізнес-партнером Андрієм Вавришем (праворуч).

За даними київських архітекторів, саме Ісаєнко привів Вавриша, який без профільної освіти у 2010 році став заступником керівника Департаменту містобудування КМДА. У 2015 році Вавриш був звільнений і відтоді позиціонує себе як девелопер, засновник і CEO компанії SAGA Development.

Із Ісаєнком, який раніше був заступником міністра економ розвитку, пов’язують Perfect Group – групу з 30 компаній, які забезпечують повний цикл будівельних робіт.

Отже, йдеться про такі забудови:

Київ, вул. Московська, 8 – ЖК «Philadelphia Concept House»

Це забудова, яку проводять компанії Андрія Вавриша та Дмитра Ісаєнка на території держзаводу «Арсенал» на ділянці, переданій у постійне користування Генпрокуратурі.

Цікаво, що суд у своєму рішенні прописав, що «доведено правомірність оскаржуваного дозволу на виконання будівельних робіт».

Девелопери проекту – Perfect Group та Saga Development.

Київ, перетин вулиць Ревуцького та Вишняківської на березі о. Вирлиця – ЖК «Ревуцький»

ОАСК визнав законними зміни даних у дозволі на будівництво. Ці зміни стали предметом розслідування Державного бюро розслідувань. По суті, замість торгово-офісного комплексу, на який і видавався дозвіл, тепер будуть будувати житловий комплекс (3 «свічки» на 24 і 25 поверхів). Також змінився замовник будівництва – замість ТОВ «Оптімабудсервіс» стало ТОВ «Дарбудсистем».

Зауважимо, що зміна відбулася, зокрема, завдяки листу Департаменту містобудування та архітектури КМДА від 27 січня 2014 року, де Андрій Вавриш на той час працював заступником начальника. Цим листом «Оптімабудсервісу» повідомили, що він може коригувати проектну документацію забудови згідно з розрахунком ТОВ «Терра Проджект», пов’язаного з Вавришем. Якраз після цього і відбулася зміна з ТРЦ на житловий комплекс.

Проект від ДБК-Житлобуд

Засновниками ТОВ «Дарбудсистем» є Василь Шомонка і ПАТ «ЗНВКІФ «Еверест», керівником якого є Дмитро Овсій – юрист Андрія Вавриша. У свою чергу Василь Шомонка також є співзасновником ТОВ «Спецбудінвест-17», що входить до групи компаній Perfect Group.

Київ, вул. Чернігівська, 8 – ЖК «Terracotta»

ОАСК визнав доведеним правомірність оскаржуваного дозволу на виконання будівельних робіт з будівництва офісно-готельного житлового комплексу. Цей дозвіл отримало ТОВ «Інколор Україна» у 2018 році.

Це єдина справа, де дійшли до Касаційного адмінсуду у складі Верховного Суду. Втім, суд навіть не зміг відкрити провадження. А все завдяки тому, що ОАСК розглядає позови ГО «Європейський закон і порядок» як справи незначної складності. А такі справи не підлягають касаційному оскарженню.

Проект від Perfect Group

Засновником ТОВ «Інколор Україна» є кіпрська компанія «Браунсборо Лімітед», бенефіціарним власником якої є Олександр Глімбовський – тесть екс-керівника ДФС України Романа Насірова. Щодо останнього справа за обвинуваченням у зловживанні владою і службовому підробленні слухається у Вищому антикорупційному суді.

Одеса, Французький бульвар, 85, 85/1

За цією адресою ТОВ «Рент Фінанс», ТОВ «Зелений берег», ТОВ «Чкаловський-Інвест» будують «багатопрофільний курортний комплекс з апарт-готелем». У квітні цього року Управління Держархбудконтролю Одеської міськради видало цим компаніям дозвіл на виконання будівельних робіт.

ОАСК дійшов висновку, що клас наслідків цього будівництва (СС2) не занижений, оскільки це підтверджено експертизою проектної документації, виготовленої фірмою «Будпроектекспертиза». До слова, ця ж компанія проводила експертизу проекту житлових будинків на перетині вул. Ревуцького та Вишняківської у Києві.

Також суд не побачив жодних проблем із забудовою рекреаційної зони в межах двокілометрової прибережної захисної смуги від урізу води. Адже на землях рекреаційного призначення можна будувати курортні комплекси.

Тільки є великі сумніви, що це буде санаторій, а не черговий житловий комплекс. Як наприклад, ще один «курортно-оздоровчий комплекс» неподалік на вул. Французький бульвар, 63/65, а насправді – ЖК Kandinsky Odessa Residence, який будують компанії, пов’язані з Вавришем та Ісаєнком.

Одним із засновників ТОВ «Рент Фінанс» є ТОВ «Спецбудінвест-17», що входить до групи компаній Perfect Group.

Одеса, вул. Приморська, 47 – ЖК «Art Kvartal City Space»

По цій справі ОАСК вперше вказав, що ГО «Європейський закон і порядок» є належним суб’єктом звернення до суду з огляду на те, що «допомога в боротьбі проти незаконного будівництва» прописана у статуті організації.

ГО в суді заявила, що забудовники занизили клас наслідків будівництва і отримали дозвіл на виконання будівельних робіт в Управлінні державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, а не в ДАБІ України.

Суд заявив, що правильність визначення класу наслідків перевірила експертна організація, яка підготувала експертизу проекту, відтак це твердження ГО суд визнав необґрунтованим.

Стосовно ж твердження ГО про неврахування поверховості та граничної висоти житлових будинків, що зумовлені їх розташуванням на території Центрального історичного ареалу м. Одеси та сейсмічністю земельної ділянки, суд зазначив, що вказані параметри об’єкту будівництва визначені у проектній документації, де передбачено поверховість будівництва – 24 поверхи, умовна висота – 73,5 м, що відповідає вимогам ДБН В.1.-12:2014 з урахуванням сейсмічності будівельного майданчика.

Таким чином ОАСК відмовив громадській організації у задоволенні позову. Зате додав легітимності самому будівництву.

Девелопери проекту – Perfect Group, Saga Development та Citex Development.  

Замовниками будівництва є ТОВ «Лаван» і ТОВ «Одесаінвестбуд», одним із засновників якого є ТОВ «Спецмехбуд 21», що входить до групи компаній Perfect Group.

Київ, вул. Євгена Сверстюка, 54 – ЖК «Rusaniv Residence»

Судове провадження відкрито 4 вересня. Розгляд вирішено проводити за правилами загального позовного провадження. Рішення по цій справі ще немає.

Третьою особою по цій справі є ТОВ «Русанівка Інвест». У липні цього року фірма отримала дозвіл ДАБІ України на будівництво житлового комплексу з вбудовано-прибудованим дошкільним закладом та пунктом централізованої системи пожежного спостереження по вул. Євгена Сверстюка, 54 у Дніпровському районі Києва.

Девелопери проекту – Perfect Group та Citex Development

Співзасновником ТОВ «Русанівка Інвест» є Василь Шомонка.Він же є співзасновником ТОВ «Спецбудінвест-17», що входить до групи компаній Perfect Group.

Київ, вул. Олеся Гончара, 69 – ЖК «Franklin Concept House»

Судовий позов від ГО «Європейський закон і порядок» до ДАБІ України надійшов до ОАСКу 6 листопада. Третіми особами по справі є ТОВ «Концепт плаза» і ТОВ «Арікс».

ТОВ «Концепт плаза» є замовником будівництва багатофункціонального комплексу з паркінгом по вул. О. Гочара, 69. У червні цього року ДАБІ України зареєструвало повідомлення про зміну даних у дозволі на будівельні роботи за цією адресою.

Девелопери – Perfect Group та Saga Development

Підрядником будівництва є ТОВ «Ніка» Лтд, яке входить до групи компаній Perfect Group.

ГО «Європейський закон і порядок» була заснована у 2011 році і називалася вона тоді «Професійна спілка у галузі пожежної та техногенної безпеки». Заснували її Едуард Сніховський, Олександр Корнієнко та Анатолій Дринь. Усі вони є експертами з протипожежної безпеки і зараз працюють на своєму підприємстві «Сварог-01». У розмові з журналістом «Наших грошей» Едуард Сніховський повідомив, що на сьогодні вони до цієї громадської організації не мають жодного стосунку. За його словами у 2018 році вони «передали» її іншим особам.

Як свідчать дані державних реєстрів, у 2018 році до керівних органів ГО увійшли Олексій Манішевський, його дружина Катерина Манішевська, а також Микола Ярощук. Вони ж змінили назву організації на ГО «Європейський закон і порядок».

Керівник ГО «Європейський закон і порядок» Олексій Манішевський у 2016-2019 роках був також директором ТОВ «Олтісбуд». До весни 2017 року засновником «Олтісбуду» значився Владислав Стіценко, який наразі очолює АТ «ЗНВКІФ «Княгиня Ярославна», власником найбільшої частки у якому є ТОВ «Спецбудінвест-17», що входить до групи компаній Perfect Group. У серпні цього року Дмитро Ісаєнко задекларував отримання 11 млн грн дивідендів від «Княгині Ярославни».

Ірина Шарпінська, «Наші Гроші»