Міськрада віддає комунальні склади і півтора гектара фірмі депутата-«оппоблоківця»
18.11.2019   //   401 Переглядів

ТОВ «Запоріжжя Еко Град» отримало право на приватизацію складських приміщень КП «Управління капітального будівництва і одночасно для фірми почали процес землевідведення під ними.  Про це повідомляє Сергій Сидоров у «Запорізькому центрі розслідувань» з посиланням на рішення сесії Запорізької міськради.

Зокрема, серед землевпорядної документації депутати прийняли рішення про те, що КП «Управління капітального будівництва» може починати розробку проекту землеустрою під своїми складами на Південному шосе, 50, для подальшого передачі їх в оренду. Склади розташовані поруч із зупинкою «Діагональна», одним з ключових вузлів в запорізькій промзоні.

На цій же сесії депутати проголосували за те, щоб дозволити приватизацію складських приміщень УКБ. Загальна площа складів та інших приміщень становить понад 4000 кв м. Як відомо, фірма, яка приватизує склади, автоматично отримує право на укладення договору оренди вже оформленої земельної ділянки.

В оприлюдненому прийнятому рішенні не вказується, хто буде приватизувати склади. Але в проекті рішення до сесії був прикріплений висновок від Департаменту економіки, де вказувалося, що зараз майновий комплекс орендує ТОВ «Запоріжжя Еко Град». З початку року УКБ отримав в якості орендної плати 335 тис грн., а обсяг надходжень від оренди на весь рік оцінюється в районі 450 тис грн. Як вказують в Департаменті, це становить 4% від загальних доходів комунального підприємства. На думку чиновників, приватизація цього майна призведе до недоотримання комунальним підприємством доходу від оренди, а також пошуку додаткових джерел для його беззбиткової діяльності.

Основним джерелом доходів «Управління капітального будівництва» є гроші за технічний нагляд над об’єктами, що будуються, де КП виступає замовником.

ТОВ «Запоріжжя Еко Град» оформлено частково на АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Геліос», а його директор Антон Максимов – колишній директор запоріжсталівської ТОВ «Соціальні ініціативи Запоріжжя» і нинішній керівник ТОВ «Енергоспецінвест Комфорт». Фонд «Геліос» оформлений на Антона Діденка, колишнього помічника депутата Запорізької міськради від Оппоблоку, голови бюджетної комісії Руслана Божка, який раніше обіймав посаду фіндиректора «Запоріжсталі».

Загальна площа земель в місті, виділених за останні два роки на фірми, пов’язані з «ЗНВКІФ «Геліос», становить понад 200 га.