Суд не став розглядати позов від прокуратури про незаконний «пакет договорів» в обхід «Прозорро», бо то – привілей ДАСУ
15.11.2019   //   377 Переглядів

Східний апеляційний господарський суд підтримав ухвалу Господарського суду Луганської області про залишення без розгляду позову Лисичанської місцевої прокуратури, предметом якого було визнання недійсними чотирьох договорів КУ «Територіальне медичне об’єднання м. Лисичанськ», укладених в обхід відкритих торгів на «Прозорро».

Про це свідчить постанова суду від 4 листопада.

За судовими матеріалами, 22 жовтня 2018 року комунальне «Територіальне медичне об’єднання м. Лисичанськ» уклало із місцевим підприємцем Андрієм Кєсарєвим чотири договори на закупівлю групи товарів однієї категорії загальною вартістю 351 тис. грн. У прокуратурі вирішили, що оминувши проведення відкритих торгів та обмежившись звітом про укладення договорів, замовник порушив приписи Закону «Про публічні закупівлі».

Із судовим позовом про визнання цих контрактів недійсними звернувся виконуючий обов’язки керівника Лисичанської місцевої прокуратури, проте суд першої інстанції залишив позов в інтересах держави без розгляду.

Так, місцевий господарський суд пояснив, що прокуратура не наділена повноваженнями оскаржувати процедури закупівлі, проведені відповідно до Закону «Про публічні закупівлі».

«Прокуратура не наділена повноваженнями звертатись до суду із позовом про визнання недійсними договорів, укладеними за наслідками цих процедур», – додав суд.

Разом з тим, суд нагадав, що такий судовий позов могла подати Державна аудиторська служба.

Суд апеляційної інстанції підтримав нижчий суд.

«На ДАСУ покладені завдання щодо державного фінансового контролю, зокрема, через перевірки державних закупівель, щодо контролю за дотриманням законодавства про державні закупівлі […]. ДАСУ звертається до суду в інтересах держави у разі незабезпечення виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів», – нагадав суд.

Нагадаємо, за даними «Прозорро», з початку 2017 року підприємець Андрій Кєсарєв підписав із замовниками 21 договір загальною вартістю 1,24 млн грн.

Також додамо, 22 жовтня 2018 року «Територіальне медичне об’єднання м. Лисичанськ» уклало із Кєсарєвим не чотири, а шість договорів загальною вартістю 510,11 тис. грн. Йдеться про дві процедури у форматі звіту про укладений договір на придбання комп’ютерних процесорів, дві – на придбання операційних систем, та дві – на придбання материнських плат, накопичувачів, модулів пам’яті, клавіатур з мишами та моніторів.