Фаворит ОДА реконструює стадіон «Трудові резерви» за 126 мільйонів замість Палія
13.11.2019   //  

Департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОДА 24 жовтня за результатами тендеру замовив ТОВ «СК «Стройінвест» реконструкцію стадіону «Трудові резерви» у Дніпрі за 125,71 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У 2017-2018 роках ПП «Фірма «Гремко» сина екс-начальника ДП «Дніпропетровський облавтодор» Тараса Палія виграло два підряди щодо реконструкції цього стадіону на суму 248,41 млн грн. Однак зрештою із цієї суми йому виплатили тільки 51,61 млн грн.

За угодою з новим підрядником, до кінця 2020 року мають завершити криту спортивно-демонстраційну споруду для спортивних ігор. Зокрема виконають загальнобудівельні та оздоблювальні роботи, змонтують ліфти і металеві конструкції, влаштують вогнезахист, інженерні, силові та комунікаційні мережі, благоустроять та озеленять територію.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, ціни загалом відповідають ринку. Так, бетон В30 М400 20-40 мм коштує 2 496 грн./куб. м. На сайті «Ковальська» різновиди такого бетону без доставки автобетонозмішувачем продають по 2 388-2 690 грн./куб. м.

Гарячекатану арматурну сталь замовили по 20 тис грн./т, що відповідає іншим тендерам.

Ціна угоди на 2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 128,26 млн грн.

Засновником дніпровської «СК «Стройінвест» є Денис Островський, а директором – Юрій Кравченко. Островський також володіє ТОВ фірма «ВЛК» разом із Зоєю Ященко, яка працювала в будівельній компанії «Созидатель» Леоніда Турчина і Володимира Бєлінського. Раніше її частка у «ВЛК» належала Павлу Похвалітову, який був радником, а до того – заступником директора КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міськради. Похвалітов був відомий як начальник Дніпровського центру телекомунікаційних послуг ПАТ «Укртелеком» і працівник ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас».

Островський був засновником нині ліквідованих ТОВ «Вітолір» сам і ГО «Нова сила» з Андрієм Чеботарьовим та Іваном Лайваном. Лайван керував КолП «Дніпроуніверсал», директором якого нині є Лариса Островська, а засновником – Дмитро Герасимов.

Нагадаємо, печатку «Дніпроуніверсалу» вилучали в рамках кримінальної справи про викрадення двох чиновників, за яким свого часу визнав провину і був засуджений екс-заступник голови Дніпропетровської ОДА при Ігорю Коломойському Геннадій Корбан.

Із 2015 року переможець отримав підрядів переважно у Департаменту на 1,75 млрд грн.

Єдиним конкурентом було дніпровське ПП «Спецбудмонтаж-21» Антона Степаненка з Павлограда та Антона Філімонова із Запорізької області, яким керує Олексій Тельнов.

Матері Степаненка – Наталії Степаненко належить павлоградське ТОВ «СМУ-21». У липні 2015 року воно було оштрафовано АМКУ на 100 тис грн. за змову на торгах.

Департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОДА із 30 жовтня очолює Дмитро Макаров, а саму облдержадміністрацію з 13 вересня – Олександр Бондаренко.