«Київ-Дніпровське МППЗТ» у суді захистило від АМКУ рідну охоронну компанію, бо – «не замовник»
11.11.2019   //   465 Переглядів

Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Адміністративної колегії АМКУ з розгляду тендерних скарг у межах охоронного тендеру ПАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ», оскільки той не є замовником у розумінні Закону «Про публічні закупівлі». Про це свідчить рішення суду від 5 листопада.

Вирішуючи спір, суд зіслався на лист Головного управління Державної казначейської служби у Києві від 27 червня 2017-го, де зазначено, що «Київ-Дніпровське МППЗТ» відсутнє у єдиному реєстрі розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів та у період з січня 2015 року по час написання листа не отримувало бюджетних коштів.

« “Київ-Дніпровське МППЗТ” не відповідає критеріям замовника, а використовує електронну систему закупівель з метою здійснення відбору постачальника товару, тому спірне рішення прийняте не у межах повноважень Адміністративної колегії АМКУ з розгляду тендерних скарг, що визначені законом», – пояснив суд.

Крім того, суд нагадав про аналогічне рішення, прийняте Верховним судом на користь ПАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» у судовому процесі проти АМКУ.

Відзначимо, що коли Тендерна колегія АМКУ розглядала скарги учасників тендерів «Київ-Дніпровського МППЗТ», як замовника, той ніяким чином не відстоював позицію щодо того, що не є «замовником». Проте вибрав таку лінію захисту у судових процесах проти регулятора.

Нагадаємо, ТОВ «Охоронна компанія “Альфа безпека”» надає послуги з охорони об’єктів «Київ-Дніпровського МППЗТ» протягом останніх трьох років.

ТОВ «Охоронна компанія “Альфа безпека”» сьогодні зареєстроване на Миколу Марченка, який раніше працював першим заступником начальника Департаменту захисту економіки Нацполіції.

Проте засновником компанії у грудні 2015 року був Леонід Матейко, а її перша адреса реєстрації – офіс 237 у будинку 10 по вулиці Полтавській у Києві. Це приміщення у лютому 2015-го був придбане Михайлом Купранцем – батьком колишнього заступника Голови Нацполіції – начальника Департаменту захисту економіки НПУ Ігоря Купранця.

Крім того, як повідомляли «Наші гроші», згаданий Матейко був і залишається керівником ТОВ «Львівський сад» і «Енівей», співзасновником яких є Наталія Купранець – дружина Ігоря Купранця. 

Ці фірми Ігор Купранець вказував у своїй декларації за 2016 рік, а журналісти «Слідства.інфо» виявили, що фірма «Енівей» займається займається нелегальним бізнесом по виготовленню дерев’яних пелет у Чорнобильській зоні.

Також нагадаємо, що охоронна компанія «Альфа безпека» отримує регулярні підряди в «Укртрансгазі», «Львівському локомотиворемонтному заводі», миколаївській філії «Адміністрації морських портів» тощо.

За даними «Прозорро», у період з осені 2016 року компанія підписала із організаторами торгів 32 контракти загальною вартістю 97,84 млн грн.