Київрада відмовилася поновити оренду під скандальною забудовою на Гончара біля «Софії Київської»
25.10.2019   //  

Київрада відмовила ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» у поновленні договору оренди ділянки площею 0,25 га по вул. Олеся Гончара, 17-23 у Києві. За відповідне рішення 24 жовтня проголосувало 68 депутатів.

Після прийнятого рішення Київради Департамент земельних ресурсів обов’язково має до 20 листопада надіслати компанії-забудовнику лист з інформацією про те, що договір оренди поновленим не буде.

Вказану ділянку «Інвестиційно-будівельна група» отримала в оренду у 2004 році. Фірма почала будівництво житлового комплексу Fresco Sofia, який по своїх параметрах, зокрема, висоті, суперечить законодавству України у сфері містобудівної діяльності та охорони культурної спадщини, а також Генплану.

Фактичний стан забудови по вул. О. Гончара, 17-23.

Більше того, у зв’язку із цією забудовою міжнародні інституції поставили питання про виключення «Софії Київської» з переліку об’єктів Всесвітньої  спадщини ЮНЕСКО.

У 2016 році Київрада створила тимчасову контрольну комісію, яка повинна була перевірити режим використання ділянки, дотримання законодавства при будівництві, а також дослідити шляхи врегулювання ситуації. У результаті Київрада звернулася до забудовника з вимогою демонтувати незаконні поверхи, щоб висота будівлі була не вище 25 м. Однак фірма цього так і не зробила.

Планований житловий комплекс Fresco Sofia

Засновниками ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» є Олена Коноваленко (7,5%), Олена Пасивенко (17,5%), Олексій Долінко (20%), Костянтин Дубров (14%), ТОВ «КУА «Сіті Кепітал» (10%) і кіпрська компанія «Мексамел Холдінгс Лтд» (31%). Керівником компанії з 2015 року є Геннадій Ярош.

Костянтин Дубров є сином Олександра Дуброва, який раніше разом із братом екс-нардепа Віталія Хомутинніка Юрієм входив до складу засновників пенсійного фонду «Брокбізнесінвест». Олександр Дубров був помічником Хомутинніка у ВР двох скликань.

Нагадаємо, що Хомутиннік разом з колегами по фракції Партії регіонів Олександром Волковим і Єльбрусом Тадеєвим фізично захищали будівництво «Fresco Sofia».