Після відлучення Кропачова збагачення вугілля подешевшало на 32-63%
24.10.2019   //   2454 Переглядів

Державні шахтоуправління із серпня уклали чотири угоди про послуги зі збагачення вугілля на загальну суму 5,94 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

ПАТ «Лисичанськвугілля» за 3,30 млн грн. замовило ТОВ «Збагачувальна фабрика «Вугільний енергетичний комплекс» переробку 30 тис т вугілля по 110 грн. за тонну.

ДП «Первомайськвугілля» за 2,24 млн грн. замовило ТОВ «Промислова компанія «Збагачувач» переробку 22 600 т вугілля по 99 грн. за тонну. Фактично вугілля за договором зі «Збагачувачем» перероблятимуть селидівське ТОВ «ЦЗФ «Селидівська» і торецька філія ЗФ «Щербинівська» ТОВ «Донінтервугілля».

ДП «Селидіввугілля» без торгів уклало дві допорогові угоди по 200 тис грн. з тією ж фабрикою «Вугільний енергетичний комплекс» на загальну суму 400 тис грн. Разом вони передбачають переробку 4 494 т вугілля по 89 грн. за тонну.

Ціни на 32-63% нижчі за ціну для шахтарів Донбасу і в тому числі вищевказаних підрядників від фабрик «Мирноградська», «Росія» та «Україна» у 145 грн./т. по контрактам, що укладались в 2018-2019 роках за часів президента Петра Порошенка. Також по 145 гривень замовляло вуглезбагачення ДП «Львіввугілля» у ПАТ «Львівська вугільна компанія».

Попередні фабрики-підрядники «Україна», «Росія» і «Мирноградська» належать ТОВ «Укрдонінвест» Юлії Кропачової та екс-депутата Донецької облради Віталія Кропачова. Його називали представником у вугільній галузі колишнього першого заступника голови фракції БПП та бізнес-партнера Петра Порошенка – Ігоря Кононенка.

У липні 2019 року стало відомо про усунення від контролю за вугільною галуззю бізнесмена Віталія Кропачева, який за часів Порошенка вважався «смотрящим» від імені Ігоря Кононенка. За даними «Економічної правди», з ініціативи Ігоря Коломойського новим неофіційним куратором вуглепрому нібито став бізнесмен Віталій Бєляков. Після того у державних шахтоуправлінь було змінено керівництво.

«Лисичанськвугілля» провело тендер за переговорною процедурою, оскільки відкриті торги двічі доводилось відміняти через нестачу учасників. Натомість на відкритих торгах «Первомайськвугілля» переможці змагались лише між собою, причому ціна угоди зі «Збагачувачем» на третину нижча від очікуваної вартості закупівлі у 3,50 млн грн.

Фабрикою «Вугільний енергетичний комплекс» із Селидового керує кандидат у мери міста Гірник і член БПП Ігор Шостак, а володіє компанія «Europian Communications s.r.o.» (Чехія) Катерини Лисенко. Остання володіє ТОВ «Збагачувальна фабрика 105» сама і ТОВ «Глобал Ойл Лтд» з Василем Сваричевським та росіянином Олександром Єльцовим із Чехії. Її матері Тамарі Лисенко та Вікторії Остапенко належить ТОВ «Збагачувальна фабрика № 105», один із найбільших постачальників вугілля для ПАТ «Центренерго». У 2015 році ГПУ відкрила кримінальне провадження проти посадовців цієї фірми і «Центренерго» щодо купівлі суміші законно видобутого вугілля з вугіллям із копанок на окупованій території та виведення отриманих коштів через фіктивні фірми.

Також «ЗФ «ВЕК» і «ЗФ № 105» фігурують у справі щодо купівлі вугілля тюремниками.

Тамару Лисенко називали бізнес-партнером братів Клюєвих з експорту вугілля з України.

Фірму «Збагачувач» нині зареєстровано в Києві на директора Анатолія Подопригору із Бучі. Однак раніше вона належала Олександру Зарицькому, який свого часу керував ТОВ «Центренергобуд» – сімейною структурою екс-нардепа від Партії регіонів Андрія Орлова.

Подопригора керував ТОВ «Донецьквуглезабезпечення» з окупованого Донецька, чию угоду за 2015 рік із «Лисичанськвугіллям» про переробку розірвала прокуратура в суді.