Оточення Ахметова взяло 98 мільйонів на трамвайну лінію з Відрадного на Борщагівку
23.10.2019   //  

КП «Київпастранс» 17 жовтня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Енергоспецремонт» про реконструкцію та будівництво трамвайної лінії на 98,41 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року мають виконати 6 пусковий комплекс ІІ черги будівництва лінії трамвая від вул. Гната Юри до ЗАТ «Кисневий завод» (по вул. Покотила, бул. Кольцова, вул. Симиренка та просп. Відрадному). Гарантійний строк становить десять років.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, рейки РТ62 коштують 2 917 грн./м, тобто близько 47 тис грн./т, а рейки Р65 – 2 427 грн./м, тобто близько 37 тис грн./т. Це дорівнює цінам на аналогічних тендерах «Київпастрансу» в квітні-червні 2019 року.

Рейки Т62 на 15% дешевші від ціни серпневого тендеру Харківської міської ради.

Ціни асфальтобетону, бетону, щебеню і піску відповідають ринку та іншим тендерам.

Вартість договору на 0,1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 98,48 млн грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ «КП Спецавтоматика», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. У квітні-червні 2019 року саме воно отримало згадані аналогічні підряди «Київпастрансу» щодо цієї трамвайної лінії на загальну суму 202,71 млн грн.

Засновницею столичного «Енергоспецремонту» є директор Оксана Мелещенко з Боярки.

Раніше, за даними системи «YouControl», ним володіли Олег і Павло Сухачови, до того – Кирило Гуцол, а до того – Валерія Ущаповська і ТОВ «Імпульс-Т» Григорія та Івана Плачкових. Іван Плачков очолює наглядову раду ПАТ «Київенерго» Ріната Ахметова.

Ущаповська – це дружина Костянтина Ущаповського, колишнього директора ДП «НЕК «Укренерго» та екс-працівника ДП «НАЕК «Енергоатом», відомого як радник Арсенія Яценюка і міністра енергетики Ігоря Насалика. ЗМІ називали Ущаповського зятем екс-голови «Київенерго» Сергія Сердюка, а Костянтин Григоришин – людиною Ахметова.

Ще раніше частка «Імпульсу-Т» в «Енергоспецремонті» належала Сергію Маркушеву, колишньому голові правління ПрАТ «Будівельна компанія «Укренергобуд», яке пов’язували з Вячеславом Супруненком – колишнім депутатом Київради та колишнім зятем екс-мера Києва Леоніда Черновецького. І нарешті, перед тим єдиним засновником «Енергоспецремонту» був АБ «Енергобанк», який зараз ліквідується із 2015 року.

У 2019 році переможець отримав підрядів «Київпастрансу» щодо реставрації фунікулера та реконструкції станції швидкісного трамваю «Площа Перемоги» на 84,26 млн грн., а в 2011 році – підрядів Інституту водних проблем і меліорації НААНУ на 150 тис грн.