Моніторинг річної води за 22 мільйони організує фігурант кримінальної справи про моніторинг повітря
23.10.2019   //   511 Переглядів

КП «Дирекція з капітального будівництва адміністративних і житлових будівель» Донецької обласної ради 21 жовтня за результатами тендерів уклала шість угод із ТОВ «Хімлаборреактив» про організацію автоматизованих постів контролю якості річної води на загальну суму 22,41 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч організують шість автоматизованих постів контролю, інтегрованих в діючу Автоматизовану систему моніторингу стану довкілля Донецької області, на річках:

  • Бахмутка у межах міста Бахмут за 3,77 млн грн.
  • Кальміус на території Волноваського району за 3,74 млн грн.
  • Солона на території Покровського району за 3,74 млн грн.
  • Казенний Торець у межах міст Слов’янськ за 3,72 млн грн.
  • Кальчик Донецької області за 3,72 млн грн.
  • Кривий Торець у гирлі за 3,72 млн грн.

Кожен пост включатиме контролер для керування, збору та передачі даних на віддалений комп’ютер, вимірювач рівня води та аналізатори для вимірювання таких параметрів води, як нітрит азоту NO2-N, нітрат азоту NO3-N, колір, загальний органічний вуглець ЗОВ, біохімічне споживання кисню БСК, хімічне споживання кисню ХСК, ультрафіолет, ультрафіолет із довжиною хвилі 254 нм, амоній, ступінь кислотності або лужності pH, температура, калій, розчинний кисень, тверді частинки, електропровідність.

Фірма доставить і змонтує обладнання, підключить його до мереж, встановить систему відеоспостереження, проведе пусконалагодження і введе обладнання в експлуатацію, навчить персонал замовника працювати з ним, презентує обладнання та його можливості, а також проведе метрологічне забезпечення спеціалістами відповідних держорганів.

Субпідрядником буде створене в 2017 році київське ТОВ «Будівельна компанія «Атлантікс» донеччанина Сергія Кольцова зі статутним капіталом 100 грн.

Строк гарантійного обслуговування складає рік експлуатації, а строк забезпечення витратними матеріалами для роботи, ремонту, калібрування або повірки – два роки.

Сума угод на 0,1% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 22,44 млн грн.

Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «Компанія Завлаб» Ірини та Олександра Давиденків, причому ніхто не знижував ціну під час аукціонів. Олександр Давиденко також заснував київське ГО «Соціальна безпека», де його співзасновниками є Сергій Венгер, Ігор Коваль, Галина Корпан, Любов Лавицька та Валентина Ясковець.

«Хімлаборреактивом» володіє британська фірма «Кемлаб інвест лтд» Рональда Райнера. Раніше співвласниками переможця були контролер ПАТ «Макрохім» Борис Храновський та контролер ТОВ «АЛТ Україна Лтд» Василь Соколинський. Раніше «Наші гроші» вже повідомляли про розіграші бюджетних закупівель цими трьома компаніями.

Нагадаємо, прокуратура підозрює посадовців Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОВЦА у привласненні коштів на закупівлі у «Хімлаборреактиву» постів спостереження за станом атмосферного повітря на 41,74 млн грн. Слідство вважає, що ті аналізатори, поставлені через офшор, не були сертифіковані в Україні. А КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» Донецької облради, на баланс якого Департамент передав пости, не було суб’єктом моніторингу довкілля і не мало кваліфікованого персоналу, тому закуплені пости не були задіяні у моніторингу.