Укрінфрапроект скупився у фаворита рятувальними машинами ще на 173 мільйони
15.10.2019   //   621 Переглядів

Державне агентство інфраструктурних проектів України 9 жовтня за результатами тендеру замовило ТОВ «Валідус Спецавто» спеціальних аварійно-рятувальних машин середнього типу (САРМ-С) на 173,22 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

ТОВ «Пост-01» довів через АМКУ, що вимозі щодо панорамної маски дихального апарату саме із триплексного скла відповідає лише один виробник – «Drager» (Німеччина). При цьому скаржник не зміг довести дискримінаційність вимог до мобільної освітлювальної установки, багатофункціонального інструменту рятувальника та ліхтарів. Замовник прибрав з тендерної документації триплексне скло, але фірма не прийшла на тендер.

Цьогоріч поставлять 30 автомобілів ВС VC-35-1D САРМ-С на базі повнопривідного мікроавтобуса Volkswagen Crafter 35 Євро 6 2019 р. в. із надбудовою по 5,77 млн грн.

У кожній машині буде планшет Lenovo Yoga Book 4/128GB LTE (ZA160064UA) в удароміцному і вологозахищеному чохлі Peli 1065CC із софтом схем легкових автомобілів CRS RDW Edition. На ринку такі планшети без спецсофту коштують 19-22 тис грн., а чохли – 1 715 грн. Навесні тендер щодо спеціальних аварійно-рятувальних машин легкого типу (САРМ-Л) від «Валідус Спецавто» передбачав значно дорожчі та якісніші планшети.

Також машини оснастять електролебідкою, сигнально-гучномовною установкою,  навігатором з відеореєстратором і камерою заднього огляду, радіостанціями, мобільною освітлювальною установкою, ношами, аптечкою, вогнегасниками, різаком, рятувальною платформою, розтискачем, домкратами, маслостанцією, опорами, стійками, комбінованим гідравлічним акумуляторним інструментом, електроперфоратором, шабельною пилкою, блоками для стабілізації, комплектом для руйнування скла, пневматичними підйомними подушками, дихальним апаратом, сокирами, драбинами, бензорізом, електростанцією, лопатами, кувалдою, тросом, знаком аварійної зупинки, стрічками і конусами тощо.

Договір дозволяє повний аванс згідно постанови Кабміну від 23 квітня 2014 року №117.

Ціна угоди на 0,5% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 174,15 млн грн.

Столичний «Валідус Спецавто» належить директору Андрію Нагорному з Києва. Раніше він керував і володів столичним ТОВ «Спецвен» разом з киянином Євгенієм Чистюхіним, доки фірму не переписали на нового директора Віталія Пашковського з Житомирщини.

Із 2015 року переможець отримав підрядів на 455,90 млн грн., з яких 350,05 млн грн. – у Держінфрапроекту щодо автомобілів САРМ-Л і САРМ-С (див. «Держінфрапроект «заточив» під «Weber» тендер щодо рятувальних пікапів на 107 мільйонів»).

Нині єдиним конкурентом із такими самими Volkswagen Crafter 35 було столичне ТОВ «Торговий дім «Будшляхмаш» Мирослава Гуйвана, голови наглядової ради та основного акціонера ПрАТ «Спецбудмаш», яке з 2013 року натендерило 78,10 млн грн.