Тюремники за мільярд хочуть замовити риби вдвічі дорожче від ринкових цін
10.10.2019   //   912 Переглядів

ДУ «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України» 30 серпня розглянула пропозиції на тендер щодо укладення рамкової угоди про постачання риби очікуваною вартістю 1,06 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На три роки хочуть замовити 10 339 т замороженої обезголовленої риби по очікуваній ціні 102 грн./кг. Це має бути хек, сайда, минтай, сардинела, аргентина або морський окунь.

За даними асоціації «Українських імпортери риби та морепродуктів», очікувана ціна може бути завищеною до двох разів. Наприклад, на українському ринку гуртова ціна сардинели становить близько 43 грн./кг, хека і минтая – 55 грн./кг, аргентини – 50-56 грн./кг, сайди – 57 грн./кг, а морського окуня – 65 грн./кг. Це в півтора-два раза дешевше від очікуваної ціни на тендері тюремників. Як повідомляють джерела «Наших грошей», така різниця в цінах не може бути пояснена вартістю доставки в установи замовника по всій Україні.

Також учасники ринку мають підстави вважати, що планується поставка найдешевших видів риби, а дорожчі види були додані до асортименту для пояснення завищеної ціни.

На тендерах інших замовників заморожена обезголовлена риба теж дешевша. Наприклад, у вересні НТУ «КПІ ім. І. Сікорського» замовив значно меншу поставку хека до кінця року по 62 грн./кг. Це принаймні в півтора раза дешевше за очікувану ціну тюремників.

За такою ж ціною в 62 грн./кг хека замовили ВП «Рівненська АЕС» і ВП «Хмельницька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом». Минтай для «Хмельницької АЕС» коштує 59 грн./кг.

На тендер прийшло шість фірм: ТОВ «Фінінтертехнологія», ТОВ «Дніпро Рівер Груп», ТОВ «Емі Он», ТОВ «БМ-Консалтинг», ТОВ «Укральянспродукт» і ТОВ «Проект Інвест ХХІ». Однак замовник допустив до аукціону тільки перші п’ять, а «Проект Інвест ХХІ» відхилив через невідповідність кваліфікаційним критеріям та умовам тендеру.

Більшість претензій замовника стосувалися наданих компанією «Проект Інвест ХХІ» документів про розробку і впровадження системи НАССР (Аналіз ризиків та критичні контрольні точки). Фірма оскаржила в АМКУ допущення «Фінінтертехнології», «БМ-Консалтингу» та «Емі Он» до аукціону, проте адмінколегія не задовольнила скаргу.

Три допущені фірми годували ув’язнених. Із 2016 року «Дніпро Рівер Груп» натендерила 369,77 млн грн. у тюремників, Держрезерву і Нацгвардії, «Фінінтертехнологія» – 312,20 млн грн. у тюремників і Держрезерву, а «Емі Он» – 212,70 млн грн. у тюремників.

Інші дві допущені фірми прийшли на тендери тюремників уперше. У 2019 році «БМ-Консалтинг» отримав підрядів прикордонників і Святошинського психоневрологічного інтернату на 14,60 млн грн., а «Укральянспродукт» – Нацгвардії на 14,13 млн грн.

Відхилений «Проект Інвест ХХІ» із 2013 року натендерив у різних замовників 1,04 млрд грн., переважно – у своїй Одеській області, але не виграв жодного підряду тюремників.