Дилер китайців вчетверо збив очікувану ціну сканерів для митниці
09.10.2019   //   770 Переглядів

Державна фіскальна служба України 30 вересня і 4 жовтня за результатами тендеру закупила скануючих систем для огляду багажу, ручної поклажі та міжнародних поштових відправлень на загальну суму 34,62 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

  • ТОВ «Науково-технологічне підприємство «Оберіг» за 24,00 млн грн. поставить 41 стаціонарну траспортерну скануючу систему AT100100 з тунелем 1000х1000 мм виробництва «Safeway Inspection System Company Limited» (Китай) по 585 тис грн.

На сайті «Alibaba» китайський виробник продає їх гуртом по 716 тис грн. без доставки.

Фірма виграла аукціон у п’яти допущених конкурентів, запропонувавши ціну, котра була майже вчетверо нижчою за очікувану вартість цього лоту в 93,89 млн грн. Суперниками були ТОВ «Фолгат», ТОВ «МКТ-комюнiкейшн», компанія «Arempa International Ltd FZC» (ОАЕ), ТОВ «Спеціалізоване виробниче бюро «Центуріон» і ТОВ «НК Сістемс».

  • Вищезгадане «СВБ «Центуріон» за 7,93 млн грн. поставить шість стаціонарних прямопоказуючих скануючих систем Scanmax 25 із камерою 500х400х500 мм виробництва «Scanna MSC Limited» (Великобританія) по 1,32 млн грн.

Єдиним допущеним конкурентом була вдвічі дешевша арабська «Arempa International Ltd FZC», причому ніхто не знижував ціну на аукціоні. Однак суперник відмовився укласти договір, і його відхилили «згідно з абзацом другим пункту 2 частини першої статті 30» закону «Про публічні закупівлі». У вказаному абзаці йдеться про відхилення переможця за неподання документів ним про відсутність підстав для відхилення за ст. 17, а не за його відмову від підписання договору. При цьому тендерна документація передбачала внесення забезпечення тендерної пропозиції в розмірі 90 тис грн., які фірма сплатила би на користь замовника, якби той відхилив її саме на підставі відмови від підписання договору.

Ціна «СВБ «Центуріон» на 12% нижча за очікувану вартість цього лоту в 9,00 млн грн.

  • «Arempa International Ltd FZC» за 102 тис євро, або 2,69 млн грн. поставить три стаціонарні траспортерні скануючі системи Rapiscan 624XR із тунелем 500х800 мм виробництва «Rapiscan Systems Limited» (США) по 34 тис євро, або 897 тис грн.

Цього разу допущеними конкурентами були «СВБ «Центуріон» і «Фолгат». Ціна «Arempa International Ltd FZC» втричі нижча за очікувану вартість цього лоту в 7,11 млн грн.

Гарантія на товари 2019 року випуску складає два роки після монтажу. Низку фірм не допустили до торгів за невідповідність кваліфікаційним критеріям чи умовам тендеру.

Засновником і директором столичного «НТП «Оберіг» є киянин Андрій Чеботарьов, який також володіє і керує зареєстрованим там само ТОВ «Виробниче підприємство «Невада».

За даними системи «YouControl», раніше засновником був Олексій Нікішин, а до нього – Володимир Луковецький. Директорами були Федiр Розвадовський і Валерiй Зарембо.

Зарембо керує і співволодіє ТОВ «Зар Ейр Системс», а також працював бухгалтером у ТОВ «Ватек», яким співволоділа Катерина Зарембо. У рамках підготовки до Євро-2012 аеропорти Львова і Донецька придбали у цієї компанії техніки на 159,4 млн грн.

Нагадаємо, у 2012 році Міністерство доходів і зборів замовляло «Ватеку» ремонт сканерів «Rapiscan Eagle» за процедурою закупівлі «в одного учасника». Мовляв, це єдина фірма в Україні, якій фірма-виробник сканерів «Rapiscan System Ltd» (Англія) надала виключне право на проведення сервісних і ремонтних робіт на поставленому обладнанні. Але потім, у 2013 році такий підряд відомства взяло вже ТОВ «Скан Системс» Наталії Бережної.

Столичне «СВБ «Центуріон» на чолі з Антоном Тарасенком належить Олені Бережній, яка раніше була прописана разом із власницею «Скан Системс» Наталією Бережною.

Олена Бережна володіє компанією з майже ідентичною назвою – ТОВ «Спеціалізоване науково-виробниче бюро «Центуріон», директором якої є той самий Антон Тарасенко.

Компанія «Arempa International Ltd FZC» з вільної зони в Дубаї належить громадянам Вірменії Вахе Папазяну, який живе у США, і Хасмік Данельян, яка живе в ОАЕ, та громадянці Румунії Наталії Лебедєвій родом із Молдови, яка живе у США.