«ОГХК» поза «Прозорро» злила «журилівцям» 144 мільйони на енергію
03.10.2019   //   696 Переглядів

Філія «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» 27 вересня уклала угоду з ТОВ «Енерджі Трейд Груп» про постачання електричної енергії на 144,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На жовтень-грудень замовили 72,00 млн кіловат-годин електроенергії по 2,00 грн./кВт*год. Детальні умови поставки невідомі, бо договір не оприлюднено.

Це трохи дешевше за ціну серпня-вересня для того ж «Вільногірського ГМК» від цієї ж фірми у 2,07 грн./кВт*год. Натомість у липні ціна була ще нижчою – 1,96 грн./кВт*год.

«Вільногірський ГМК» провів нинішню закупівлю як комерційну на майданчику «zakupki.prom.ua», а потім опублікував звіт про укладений договір у «Прозорро».

Вартість договору перевищувала поріг для звичайних замовників на товари і послуги у 200 тис грн., після якого гірники мали би проводити відкриті торги за законом «Про публічні закупівлі» на одному з авторизованих у системі «Прозорро» майданчиків.

Раніше комбінати «ОГХК» проводили закупівлі через відкриті торги у «Прозорро». Отже, тоді вони вважали, що є замовниками у розумінні закону «Про публічні закупівлі» та зобов’язані проводити тендери відповідно до вимог цього закону лише на майданчиках, підключених до «Прозорро». Однак вони оголошували відкриті торги у «Прозорро» востаннє ще в лютому 2018 року, а потім остаточно перейшли на «Rialto».

Раніше «Енерджі Трейд Груп» було записано на Євгена Бугу, на якого записана низка фірм, що мають підряди «ОГХК», «СхідГЗК» і ДП «НАЕК «Енергоатом». У перших двох держкомпаніях на керівних посадах працював Руслан Журило, тоді як «Енергоатом» знаходився під впливом екс-нардепа Миколи Мартиненка. Журило і Мартиненко проходять по одній кримінальній справі НАБУ щодо розкрадань у «СхідГЗК».

Нині «Енерджі Трейд Груп» заведено на Олексія Бондаренка, керує нею Олексій Кравець. Нова адреса фірми – Київ, пров. Рильського, 4. Будівля раніше належала «Родовід банку», і там був офіс нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка. Але у 2016 році права на будівлю заявив Василь Данилів – газовий бізнесмен, якого звинувачували в замовленні вбивства ключового свідка у справі про розкрадання коштів у «Родовід-банку».

Усього з 2009 року «Енерджі Трейд Груп» отримала підрядів на 3,33 млрд грн., переважно в «ОГХК» і «СхідГЗК».