Хорвати відремонтують дизель-генератори ЗАЕС за 1,4 мільйона євро, а росіян викинули
01.10.2019   //   652 Переглядів

ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 29 липня за результатами тендеру замовив компанії «VT Engineering d.o.o.» (Хорватія) ремонтних робіт на 1,40 млн євро, або 43,67 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Спершу за підсумками аукціону замовили ремонт двох турбокомпресорів 78-154-007 СБ дизеля 78Г у Хорватії до зими. Йдеться про турбокомпресори двигунів дизель-генератора АСД-5600, який з часів СРСР використовуються на більшості атомних електростанцій України як резервна електростанція на випадок раптового знеструмлення АЕС. Однак у серпні замовник чомусь додатковою угодою прибрав із предмету договору і технічного завдання слова «78-154-007 СБ дизеля 78Г», лишивши просто «турбокомпресорів».

Фірма «VT Engineering d.o.o.» принесла угоди, згідно яких вона отримала оригінальні креслення запчастин до дизелів 78Г від фірми «Dimida Sp.z.o.o.» (Польща), а та у свою чергу – від ЗАТ «Производственное объединение «Дизель-Энерго» (Росія), яке є правонаступником виробника двигуна дизель-генератора ДП «Русский дизель».

Аналогічний весняний тендер «ЗАЕС» на 514 тис євро нинішній переможець виграв із фірмою «Adriadiesel d.d.» (Хорватія) на субпідряді, яка власне й виконувала ремонт.

Гарантійний строк на надану послугу і встановлені запасні частини становить рік.

Ціна угоди на 2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 44,52 млн грн.

До аукціону не допустили фірму «Inkla Trading & Engineering GmbH» (Австрія) із ООО «Кингисеппский машиностроительный завод» (Росія) на субпідряді за відсутність діючої ремонтної документації на ремонт турбокомпресорів 78-154-007 СБ дизеля 78Г і техумов або креслень для  турбокомпресорів 78-154-007 СБ дизеля 78Г. Австрійська компанія оскаржила своє відхилення в АМКУ, однак згодом відкликала свою скаргу, оскільки «після повторного аналізу протоколу визнала рішення замовника обґрунтованим».

Хорватська «VT Engineering d.o.o.» створена в жовтні 2018 року. Єдиним засновником і директором цієї фірми є Владислав Тарабаров 1991 р. нар. із Польщі. Він був відомий як менеджер із продажу та роботи з клієнтами вищезгаданої польської «Dimida Sp.z.o.o.».

Головний інженер і три слюсарі-механіки переможця мають російські імена й освіту.

Єдиним конкурентом була фірма «Nordetanolis» (Литва), причому ніхто не знижував цін.

Згідно тендерної документації, представники «Nordetanolis» і «Adriadiesel d.d.» входили в комісію, яка провела дефектацію цих двох турбокомпресорів перед нинішнім тендером.

Нагадаємо, компанії «Nordetanolis» і «Raido Trading» (Латвія) продають «Енергоатому» запчастини, які поставляються із самої Росії або через «Adriadiesel d.d.» за завищеними у кілька разів цінами (див. «Державна зрада в «Енергоатомі». Чи все-таки в СБУ?»).