Хорвати відремонтують дизель-генератори ЗАЕС за 1,4 мільйона євро, а росіян викинули
01.10.2019   //  

ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 29 липня за результатами тендеру замовив компанії «VT Engineering d.o.o.» (Хорватія) ремонтних робіт на 1,40 млн євро, або 43,67 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Спершу за підсумками аукціону замовили ремонт двох турбокомпресорів 78-154-007 СБ дизеля 78Г у Хорватії до зими. Йдеться про турбокомпресори двигунів дизель-генератора АСД-5600, який з часів СРСР використовуються на більшості атомних електростанцій України як резервна електростанція на випадок раптового знеструмлення АЕС. Однак у серпні замовник чомусь додатковою угодою прибрав із предмету договору і технічного завдання слова «78-154-007 СБ дизеля 78Г», лишивши просто «турбокомпресорів».

Фірма «VT Engineering d.o.o.» принесла угоди, згідно яких вона отримала оригінальні креслення запчастин до дизелів 78Г від фірми «Dimida Sp.z.o.o.» (Польща), а та у свою чергу – від ЗАТ «Производственное объединение «Дизель-Энерго» (Росія), яке є правонаступником виробника двигуна дизель-генератора ДП «Русский дизель».

Аналогічний весняний тендер «ЗАЕС» на 514 тис євро нинішній переможець виграв із фірмою «Adriadiesel d.d.» (Хорватія) на субпідряді, яка власне й виконувала ремонт.

Гарантійний строк на надану послугу і встановлені запасні частини становить рік.

Ціна угоди на 2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 44,52 млн грн.

До аукціону не допустили фірму «Inkla Trading & Engineering GmbH» (Австрія) із ООО «Кингисеппский машиностроительный завод» (Росія) на субпідряді за відсутність діючої ремонтної документації на ремонт турбокомпресорів 78-154-007 СБ дизеля 78Г і техумов або креслень для  турбокомпресорів 78-154-007 СБ дизеля 78Г. Австрійська компанія оскаржила своє відхилення в АМКУ, однак згодом відкликала свою скаргу, оскільки «після повторного аналізу протоколу визнала рішення замовника обґрунтованим».

Хорватська «VT Engineering d.o.o.» створена в жовтні 2018 року. Єдиним засновником і директором цієї фірми є Владислав Тарабаров 1991 р. нар. із Польщі. Він був відомий як менеджер із продажу та роботи з клієнтами вищезгаданої польської «Dimida Sp.z.o.o.».

Головний інженер і три слюсарі-механіки переможця мають російські імена й освіту.

Єдиним конкурентом була фірма «Nordetanolis» (Литва), причому ніхто не знижував цін.

Згідно тендерної документації, представники «Nordetanolis» і «Adriadiesel d.d.» входили в комісію, яка провела дефектацію цих двох турбокомпресорів перед нинішнім тендером.

Нагадаємо, компанії «Nordetanolis» і «Raido Trading» (Латвія) продають «Енергоатому» запчастини, які поставляються із самої Росії або через «Adriadiesel d.d.» за завищеними у кілька разів цінами (див. «Державна зрада в «Енергоатомі». Чи все-таки в СБУ?»).